Juuksed

Lasin tükkaega tagasi oma emal mu juukseid lõigata. Mu juukseotsad olid meeletult katki ja pikad juuksed viskasid juba kopa ette. Ennem olid mu juuksed järkus ja üle mu rindade, kuid seekord lasin ma emal lõigata sirgelt ja kuskil nii ‘lühikeseks’ kust rinnad hakkavad. U know see ülemineku koht.

Uus soeng peas, mõtlesin et oleks lahe kui juuksed oleks balayage’ i stiilis. Üks hetk Prismas käies olid L’Oréal’ i colorista balayage ‘i värvid soodukaga. Mõtlesime, et why not to try it. Samal õhtul mangusin ma oma EK*’d et “c’moon, teeme ära. Näe youtube’is õpetus ja pakendil ja.. vahet pole, saama hakkama.”

Pilt google search’ist. Pilt minu ette kujutusest soengu suhtes.

Well shit! See ei tulnud selline nagu ma tahtsin. Algas kogu see värvimine ettevaatlikult, lõppes aga sellega et pohhui  nahhui pane siia ja näe võid siia panna. Lõppkokkuvõttes tuli see laiguline ja lihtsalt imelik. Never again. Seega ma otsustasin, et üritaks asja päästa. Otsisin poest blondeerivat šampooni, et asja kuidagi ühtlasemaks saada, ilma et ma uuesti värvima peaks. Well šampoon oli kõik otsas. See oli ära ostetud. Mitu päeva oli see vahe yühi, seega ma otsustasin et proovin siis vähemalt blondeerivat palsamit. See väga ei toiminud. Seega ma hakkasin otsima nn alternatiive, kuidas värvi eemaldada, ilma uuesti värvimata või bleach’ imata.

Ma leidsin ühe mooduse. Nimelt lisa iga kahe tl sooda peale 2tl sidrunimahla. Originaalis oli seal üks C-vitamiini tablett sidrunimahk/vesi. Aga kommentaaridesse süvenedes soovitati soodat. Seega ma proovisin soodat ja sidrunimahla. Muidugi võib siis mahla asemel ka vett kasutada, aga kuna mul oli mahl kapis olemas, kasutasin seda.

Möks valmis, mässisin ma selle kuidagi juustesse ja lasin sellel seal natuke mõjuda. Hiljem loputasin ma selle juustest välja. Ma ei tahtnud šampooniga pesta, sest ma olin seda just eelmisel päeval teinud ja ma ei taha iga päev pead pesta. Ma soovitan räigelt palsamit pähe panna ja sellel mõjuda lasta, sest see asi lõhub tohutult juukseid. Kui on võimalus siis teha mingit niisutavat juuksemaski. Mina tegin seda järgmisel päeval ja lisasin veel hulga juuksepalsamit(mitte blondeerivat). Võin öelda, et see asi toimis. Ma peaksin seda veel tegema, aga pesle ühte korda võin öelda et midagi on ikkagi toimunud.

Seal lehel, kust ma selle ‘valemi’ ledsin, olid inimestel muidugi pastelsemad toonid, mis tulevad kergemini juustest välja(rohelised, sinised, lillad, roosad juuksed). Nende sõnul toimis see moodus suurepäraselt. Kõik muidugi hoiatasid, et see lõhub juukseid, kuid nagu öeldakse ‘Ilu nõuab ohvreid’. Seal oli muidugi veel igasugu nippe, nagu näiteks värvi blondi juukse värviga, lase paar minutit mõjuda kuni värv hakkab maha tulema(see värv mida maha tahad saada)  ja siis pese maha. Aga ma kahtlen et see minu puhul toiminud oleks, sest ma olen ise loomulikult brünett ja ma värvisin otsad heledamaks, ehk siis jah.. Kui te arvate, et see möks on liiga kahjustav, siis seal oli veel nipp, et peske nõudepesuvahendiga.  Ma ise seda ei katsetanud, aga kui keegi seda teha tahab siis võiks mulle teada anda, kuidas see toimis.

Kui te mõtlete, et miks ma juuksurisse ei läinud seda tegema, see oleks ju palju vaeva ära hoidnud, siis.. mul ei olnud selleks vaba raha. Lihtsam ja odavam oli kodus mässata, kuigi see läks ka kulukaks. Ja kui te mõtlete, miks mu ema mu juukseid lõikab, siis mu ema oli kunagi juuksur ja ta lõikab terve meie pere juukseid. Ta on seda alati teinud. Ja seega minu esimene juuksuri külastus oli alles siis kui ma 18 olin. Lasin endale koleda soengu lõigata, enne ülikooli minekut. Jällegi pikad juuksed viskasid mulle kopa ette.

Hiljem külastasin ma juuksurit siis, kui ma tahtsin juukseid punaseks värvida. Seda ma tegin ainult paar korda. Lõpuks ma lasin sellel lihtsalt välja kasvada. Muidugi enamus värvist nii kui nii tuhmus ja kulus maha. Seega ma olin suht koht paar aastat väljakasvanud/tuhmunud brünett-punapea aga see ei näinud üldse jube välja nii et jah. See aeg lasin ma jälle oma emak juukseid lõigata. See on kodus ja tasuta, seega win win. Aga kuna ma keerasin sellega nüüd jälle oma juuksed pekki, siis peaks laskma uuesti emal juukseid lõigata, niikuinii jäi meil jutt, et suvepoole võiks veel lühemaks lõigata.

Igatahes, mulle tundub, et nüüd sai päris palju juttu puhutud. Saite ehk mõne hädavajaliku nipi, kui te samas olukorras olete nagu mina olin.

Millised on olnud teie juuste feilid? Kas teil on mõni muu nipp abiks?

Seniks aga ilusat päeva teile ja ma loodan, et teil oli meeldiv lugemine. Cheers!

Teie C.

 

*EK- elukaaslane

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s