Rasedus

Mul vist ei olegi enam millestki muust väga kirjutada, kui oma rasedusest. Mis saab siis, kui ma päriselt ka koju ja dekreeti jään? Hehe

Eile oli mul ämmaemanda visiit. Kaalusin, mõõtsime vererõhku, kommenteerisime mu veretesti tulemusi, mõõtsime kõhtu ja kuulasime beebi südamelööke.

Kaalu on nüüdseks lisandunud 3,8 kilo. Minu algkaalust siis. Ja seda ka viimasest visiidist, eilseni. Ehk siis viie nädalaga olen pea 4 kilo juurde võtnud. Kohutav! Samas täiesti arusaadav. Mingi hetk ju pidigi kaalu juurde hakkama tulema. Aga lihtsalt seda numbrit seal kaalul näha, oli natuke masendav. Kui raseduse algusest eelmise visiidini kaalusin 55,6, siis seekord kaalusin ma 59,40. Ilusti veel alla 60ne, aga kui kauaks?

Veretestiga oli arst küll väga rahul. Mu hemoglobiin oli täpselt sama, mis siis kui esimest korda analüüse tehti. Kiitis mind, et tavaliselt seda ei juhtu ja et kas ma tarvitan mingeid vitamiine. Absoluutselt ei. Või noh, nüüd viimane nädal olen hakanud magneesiumi vett jooma, sest vasaku silma alt tuksub kogu aeg, nii häiriv. 😀

Emakapõhja kõrgus oli ka ilusti kasvanud, aga pidi ikkagi natuke madal olema, nagu ma aru sain. Ta ütles, et minu kasvu arvestades on see normis. Ehk siis 24+6 nädalal, peaks see kõrgus suurem olema?

Unustasin eile kinesioteipimise kohta küsida. Olen siin nii palju googeldanud ja uurinud

ja arvan, et ma teibin ennast täna siis värviliseks. Mul on vahepeal ikka meeletud alaseljavalud, nii et ma ei saa korralikult püsti ja nagu viskaks jala alt ära jne.

 

Kinesiology taping instructions for the lower back #ktape #ares #back

Ja samuti on kohati hingamisraskused.Pidevalt tööjuures on õhupuudus. Käin tagaruumis laoukse juures värsket õhku hingamas. Ja kuna ma terve tööpäeva seal aegaveeta ei saa, siis üritan võimalikult palju vett tarbida, et selle kaudu enda organismi hapniku saada. Aga nüüd ma uurisin, siis kõhupealt kinesioteibiga teipimine,  pidi natuke hingamisraskusi leevendama.

Eile tuli tööjuures jutuks, et mul on puhkusepäevi saada. Ma ise sellele varem ei mõelnud, kuna ma läksin alles juunis tööle. Aga nüüd mul saab detsembri algusega ju kuus kuud täis, mis tähendab, et mul on tekkinud selle kuue kuu jooksul puhkuse päevi. Kuna meil on juba detsembri graafik koostatud, siis ma seda ei saa detsembris välja võtta. Ehk siis ma ei tea nüüd, kas on mõistlik oma puhkusepäevad jaanuaris välja võtta ja alles siis dekreeti minna? Ma olen selle paberimajanduse teemal täielik võhik. Ma uurin ja loen ja ma ei saa essugi aru. Mul on täielik pregnancy brain. Ma unustan ja olen hajameelne ja ei oska ja ei suuda ja ei saa aru jne 😀 Kohutav lihtsalt.

Igatahes.. Aitab tänaseks diivanikaunistuseks olemisest. Peaks põrandad puhtaks tegema, peaks ise pesemas käima. Samuti peaks ka supi keema panema. Kas te kujutate ette, et inimesed teevad endale nädala menüü ette? Kuidas? Ma ei suuda nii palju ette mõelda. Appi 😀 Hea, kui ma ennast kuskile maha ei unusta. Mõtlemine pole viimasel ajal mu tugevaim külg olnud 😀

Aga, et siis.. Olge muhedad ja..

Cheers! Teie C.

 

P.S: Pildid pinterestist 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s