Oh my.. 100 asja

Well.. Kuidagi ootamatult on uus aasta kätte jõudnud.

Aasta 2017 oli.. huvitav, kuid ma usun, et uus aasta tuleb tunduvalt põnevam, sest meile on sündimas väike tegelane, kes kindlasti iga meie päeva eriliseks teeb. Mis eelmisse aastasse puutub siis… Well. Sain mõned unistused täidetud, kui nii võtta.

*Ma sain tööle.

See töö otsimine on üks kohutav- kohutav asi. Ma ei tea kui palju ma lõpuks neid CVsid laiali saatsin, kui mind lõpuks tööle võeti. Ma olin ausalt juba käega löönud ja arvasin, et noh selge minu saatus on siis oma mehe õlul elada. Aga siis sain kõne ja sain vestlusele. Noh vestlus nagu vestlus ikka, paljutõotav, ei arvanud, et sealt kõnet tuleb. Agaa… Ma sain sama nädala lõpuks kõne, et ma saan selle töö, kui ma tahan. Ilmselgelt. Daaah.

Alguses oli tore. Ilmselgelt mul oli apsakaid ja neid oli päris palju, aga mulle meeldis. Mida rohkem ma seal aga olin, seda nõmedam see töö oli ja seda vähem ma sinna minna tahtsin. Õnneks enamus tööpäevad olid sõbrannaga, kus me saime mõlemad vinguda kui nõme siin on 😀 Aga hei, raha on raha, sead peab teenima.

*Teen lube

Hetkel on see veel pooleli. Ma käin aktiivselt sõitmas, aga paar koolitust on ka veel vaja ära teha. Õnneks esmaabikoolitust tegema ei pea, sain ülikoolis korraliku ja pika loengu, mille lõpus saime veel tunnistuse ka, nii et sellega on korras. Küll aga libedasõit ja pimedasõit on veel vaja ära teha. Olengi sinna registreerimist edasi lükanud aga peakski selle ära tegema, sest noh.. kõht kasvab ja varsti ebamugav 😀

Nii palju siis möödunud aastast. Uuel aastal üritame me lihtsalt hakkama saada.

Ausalt öeldes, ma ei jõua ära oodata, millal ma sünnitan. Ma tahaks oma kõhtu tagasi saada. Teate kui kummaline on, kui teil ei ole oma kõhu üle kontrolli? See lihtsalt liigub ja teeb mis ta tahab, ilma et mul selleks mingit sõnaõigust oleks. Samuti tahaksin ma oma tavalisi pükse kanda juba ja tahaks jopet selga panna, nii et see ei pitsitaks kõhupealt.

Ma kujutan ette, et kui ma ära sünnitan, siis ma olen hullult aktiivne ja käin hästi pikke ringi jalutamas. Sest kui ma C’d hoidsin, jalutasin ma temaga põhimõtteliselt terve aja, kuni ta üles ärkas.

Muidugi rumal minust sünnitust oodata, kui mul pole veel enamus asjugi olemas. Me pole suutnud siiani Tallinnas vankreid vaatamas käia, mis tähendab, et minu vankri valik põhineb internetis leiduvale. Ja paistab, et enne veebruari niikuinii ei õnnestuks Tallinnasse vaatama minna, aga ma tahaksin juba veebruaris vankri ära osta või tellida. Nii et kas läheb see vanker, mis ma alguses juba vaatasin?

Turvahälli saame veebruari alguses sõbranna käest. Temalt saame ka arvestava koguse beebi riideid.

Vann on meil ka olemas. Voodi on ka olemas ja koos. Põhiline mure allikas ongi praegu vanker. Kõik muu saab jooksvalt soetada, kuigi ma arvan, et ma kavatsen ka need asjad veebruaris ära osta.

Muidugi pean ma endale varuma igast asju, mida haiglas või haiglast tulles vaja läheb. Mõtlesin, et telliks kodult kodule sünnituspaki, kus on juba kõigele mõeldud. Nii jääbi enda poolt kaasa haarata ainult akulaadija, tuduriided, pesemisrätik ja lapsele kojutoomis riided.

Ah ühesõnaga, ma teen väikse nimekirja, mida ma tahaksin veel soetada.

*Sünnituspakk

https://www.kodultkodule.ee/toode/sunnituspakk/ või http://www.babydo.ee/noored-emad/sunnituskomplekt-haiglasse-emade-kott.html

*Inhalaator, kui peaks nohu tekkima, siis on beebile hea ja samas saame ka ise endale väikse teene teha.

https://tervisetestid.ee/tooted/kiwi-inhalaator-klientide-lemmik

*Mähkmed

https://pood.minulaps.ee/et/a/huggies-mahkmed-elite-soft-1-2-5kg-27tk

Mõtlesin, et alustaks nendest, või kui ei sobi, siis saab ringi vahatada. 27tk ei tundu just kuigi suur pakk olevat, et äkki saab ikkagi ära kasutada ja kui sobivad, siis saab juurde osta.

*Puhastuslapid

https://www.apotheka.ee/green-line-baby-clean-biolagunevad-puhastuslapid-72tk-mm0111631

Mulle tundus, et need on okeid? Muidugi uurin veel ringi. Aga ma arvan, et ei tee paha, kui nad on tita asjade kotis olemas. Eriti kui meil on palju ringi sõitmist.

*Salvid, kreemid

https://www.apotheka.ee/helosan-kreem-100g-mm0005327

https://www.apotheka.ee/bepanthen-salv-50mg-g-30g-mm0009521

https://www.apotheka.ee/sudocrem-laste-mahkmealune-kreem-125g-mm0065467

Need on erinevad kreemid mida on soovitatud. Samuti arvan, et paha ei tee, kui nad kodus olemas on.

*Reisivoodi

See on kindlasti tuleviku muusika, sest alguses saab ta meie juures magada, kui me kuskile läheme või siis saab vankrikorvis magada. Kui me muidugi suudame ära otsustada mis vankri me ikkagi ostame.

Samuti vaatasin ma mingi aeg beebimonitore, sest jällegi meil on kevade beebi ehk siis suvi on kohe käes, mis tähendab, et meil on rohkem kas minu vanemate juures olemist, või A vanemate juures olemist. Ehk siis saab enamus ajast beebsu õues magada. Sellega seoses, oleks hea kui oleks midagi, mis on vankris ja annab märku, et nüüd hakkab ärkama või on juba ärganud.

Praegu on mul aga plaan endale uus telefon osta, mis tähendab, et saaksime vana telefoni kasutada siis näiteks vankris beebi jälgimiseks. Kindlasti on äppe, mida saaksime nii kasutada?

Mul kukkus tööjuures telefon maha. Kõigepealt mulle jalale ja siis sealt õrnalt põrandale. Nii et ma arvasin, et see katki ei läinud. Hoidsin hinge kinni, kui telefoni üles tõstsin. Ja katki mis katki. Õnneks mitte hullult. Siis oli ühest nurgast ainult paar kriipsu. Muidugi nali on selles, et ma tellisin endale kaitseklaasid, mis jõudsid päev hiljem kohale eksole. Nüüd paar nädalat tagasi kukkus see uuesti maha, nii et nüüd on üle ekraani ikka kriips sees. Panin telefoni omast arust taskusse, aga see ei läinud sinna ja kukkus maha. Nii igatahes.. Ekraani parandamine läheks maksma kuskil 100 eurot. Mul on mõtekas siis juba natuke raha juurde panna ja uus telefon osta. Mu praegune juba viskab vahepeal vimkasid ka sisse, nii et ma arvan, et jah tuleb uue telefoni ost.

Samuti mõtlen ma ka aktiivsusmonitori soetamisele. Ma ei taha sealt palju. Ma tahan et see näitaks palju ma maganud olen (kui palju sügavat und ja kui palju õrna und) ja kui palju ma maha käinud olen. Seega ma ei näe mõtet endale mingit fitbit’i soetada, millel on aku vastupidavus kuni 5 päeva, maksab 100 euro kanti ja näitab mulle veel sada lisa asja juurde. Pigem valiksin ma mingi xiaomi vms, millel peab aku vastu ligi 30 päeva ja mis maksab pm 30 eurot ja on veel niiskuskindel ka.

Vot sellised nimekirjad on mul. Muidugi on veel asju mida ma siia ei kirjutanud, sest nendega ma olen veel kahevahel, et kas mul on ikka vaja neid või mitte.

Nüüd selle postitusega sai küll 101 erinevat asja ära räägitud. Nii et järgmise postitusega läheb raskeks, et mis ma kirjutan 😀 Aga nii juhtub, kui pikalt ei kirjuta millestki.

Järgmise korrani! Teie C.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s