Lootust on

Hmm millele võiks küll lootust olla? Saan load kätte? Võidan miljoni? Saan täitsa oma kodu?

Lootus on tõesti, et ma saan endale oma kodu. Nimelt on maal kaks maja. Ühes elavad A vanemad sees ja teine maja seisab lihtsalt tühjana. Eelmine nv sai aga räägitud, et mis siis kui me sinna tuleksime? A ema oli üliõnnelik selle mõtte üle. Kindlasti saab temale siis lihtsam olema seal, ma mõtlen aias tegutsemisega jne.

Nüüd ma olen siin viimane nädal lihtsalt kettrand igasugu variante, kuidas maja renoveerida. Kuhu tekitada wc-vannituba. Kuidas kööki kujundada, kuna see on maja pimedas nurgas ja suhteliselt tume ja kõhe. Kuidas teha elutuba suuremaks ja mida teha kahe magamistoaga. Kas ühel sein maha lüüa, et saaks suurema elutoa? Ja samas tooks teise magamistoa seina natuke edasi, et seda tuba natuke suuremaks saak? Kas panna teise toa uks kinni köögist ja teha see hoopis teisele poole? Kui te mõtlete, miks ma ainult ühe magamistoa jätan, siis plaan on ka katust tõsta ja sinna toad teha.

Rääkisin ka emale, mis seisukord seal enamvähem on ja et kuidas ma mõtlen mida teha. Ja siis ema rääkis sellest isale, mis siis utsitas teda mulle helistama. Võib öelda, et isa oli sama õhinas kui mina olen. A on jälle selline.. passiivne. Mina hullult vahutan milline võiks mis asi välja näha ja tema on lihtsalt vakka. Nagu.. räägi minuga! Mida SINA mõtled! Halloo nagu.

Ausalt mul on terve pinterest igasugu kaustasid täis, et mingit ettekujutst endale luua, et kuidas võiks asjad välja näha.

Isaga rääkisime, siis kindlasti esimene samm on vesi majja saada. Kaev puhastada, hüdropump sinna panna, torud vedada, septik paigutada kuskile. Ise mõtlen, et kuna peamajas pole samuti veevärki sees, siis äkki on mõistlik kahemajapeale ühine septik tekitada?

Kui vesi majas, siis on vaja teha vannituba. Samas võiks siis ju ka köögi ära teha, sest need peaksid minu silmis kõrvuti asetsema. Torude vedamise suhtes on see ju mõistlik.

Muidugi on vaja aknad vahetada, sest kui aknad sooja ei pea, siis..

Aga ühesõnaga, ei saa ma ennem mitte mingisugust kindlat plaani teha, kui mu isa pole kohapeal käinud ja maja näinud, sest tema teab kõike ehituse värki ja oskab nii umbkaudu öelda, mis summadest meil jutt käib.

Muidugi kui saakski kaks eelnimetatud asja valmis pluss aknad, siis muuga pole nii kiire. Saab ise kipsi seina, pahteldada, lihvida ja värvida või tapeeti panna. Pm kui saaks magamistoa ka valmis oleks kõik väga viis. Siis saab vaikselt elutoaga nokitseda ja tulevikus vb ka katust tõsta, et sinna tube juurde teha, kuna vb on soovi veel perelisale. Ja poisile tahaks kindlasti oma eraldi tuba ka. Ja samas oleks siis ka mingi külaliste toa variant. Pean silmas siis seda tuba, kuhu me alguses magama kolime. Ma arvan, et jätame need voodid ja kapid sinna, sest oma tuppa sooviks ikka suuremat voodit ja vb natuke teises temaatikas ka.

Ja siis veel hilisemas tulevikus, kui ka korrus on juurde ehitatud, teha siis fassaad korda ja vb ka terrass sinna ehitada. Kujutan juba ette, kuidas terrassi ees on kastid, kuhu saab maasikaid panna ja siis sealt neid noppimas käia.

Ühesõnaga olen ma ülimalt õhinas kogu selle teema pärast. Ja eriti sellepärast, et ma saan seal ISE teha. Muidugi isa juba räägib, et nemad tulevad meile kindlasti appi, et ärgu ma muud mõelgugi. Ja kui kõik hästi läheb, siis järgmisel aastal läheb tegutsemiseks ja vb saame suvelõpuks juba sinna sissegi kolitud. Kas poleks mitte tore? Mina igatahes ei jõua ära oodata!

Teie vägagi õhinas C! Cheers!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s