Bla bla jõulud!

Jup, ma tulen juba jõuluteemaga letti! Sorry not sorry..

See aasta on jõulud hooooopis teistmoodi, kui muidu on olnud, sest nüüd on üks väike tegelane juures, kes ei saa ei ööd ega mütsi aru, miks on puu toas? Miks seal igasugu asju ripuvad, mida ma kiskuda ei tohi? Ja miks on siin mingid ilusate lipsukestega pakikesed, mida ma süüa ei tohi?? Ma vähemalt oletan, et tulemus on selline, sest kõik mis huvi pakub on vaja kohe kätte saada ja suhu pista.

Eelmine aasta oli mul vist oktoobri kuus juba tuhin kõike kaunistada ja kuulasin salaja jõulu muusikat. See aasta pole ma veel selleni jõudnud. Kui välja arvatud et ma olen Mari Pokineni/Jürjensit kuulanud, mis natuke jõulu meeleolu tekitab. Aga ei midagi muud. Isegi mandariini pole ma veel jõudnud osta.

Praeguseks on mul aga enam-vähem kingi nimekiri valmis, mida kellelegi kinkida. Selles mõttes mulle meeldib jõuluaeg, et saab oma peret natukene rõõmustada. See on küll hull peavalu, mida kellele kinkida, aga see lõpptulemus. Muidugi ei ole jõulude aeg need kingitused kõige tähtsamad, vaid see et terve pere saab jälle kokku ja istume kõik koos ühise laua taga. Ma vannun, iga aasta vanaema juures süües hakkavad üks hetk onu ja ema rääkima, et huvitav mis serviis see on, kas see on vana-vanaema oma ja et kas see saksa või mis? Ja siis hakkavad aga taldrikuid kergitama, et mis märk seal all on. Saavad teada ja siis järgmine kord on täpselt sama teema.

Meil tuli eile grupis teemaks, et kas hakkavad päkapikud käima või mingi advendikalender või mis meil plaanis on. Praegu, kui poiss nii väike on, siis ma ei näe põhjust päkapikku mängima hakata, sest ta ei saa hetkel nkn aru, et miks mul hommikul sussisees komm või mingi asi on, (Ta praegu nkn kommi ei söö, vaid püreed ja putru ja vahest maisi pulgakesi) et mida siis üldse sinna sussi sisse panna võiks?

Hetkel ma unistan, et kui me hakkame kevadel maja ehitama, siis võiks nii palju valmis saada, et saaks sügiseks sisse kolida, enne kui siin leping jälle läbi saab. Siis ma mõtlen, et oleks A’le äge teha selline ‘advendi kalender’, kus on ümbrikud kuupäevadega, ja need siis nt nööridega seinale veetud a la kuuse kujuliselt või ma ei tea. Ja igas ümbrikus on siis vihje, kus on selle päeva üllatus. Ehk siis näiteks enne kui A tööle läheb, teeb väikse kingi jahi, saab oma väikse pakikese kätte ja siis saab rõõmsalt tööle minna. Muidugi peab mega usin ja hea mäluga olema, et mis vihje ümbrikus on, et kuhu selle pakikese peitma peab. AGA samas siis peaks väikemehele ju samamoodi tegema. Aga kas see siis ära hellitamine ei ole? Igapäev mingi väike kingike ja siis jõuludel veeel kinke? Või peidaks komme ära? Samas võiks ju komme peita? Aga kas siis päkapikud peavad kommi jahti või kuidas seda seletada lapsele?  Hmm.. Noh sinna on veel õnneks aega ja saab veel läbi mõelda.

Okei, mul ei ole rohkem aega unistada ja kirjutada, sest üks väikemees upitab ennast igalt poolt püsti ja igakord kui ta seda teeb, jääb mul süda seisma, sest ma kujutan ette kuidas ta tasakaalu kaotab ja oma pea ära lööb kuskile.

Igatahes, järgmise korrani! Teie C! Vb siis on juba kingid ostetud ja maja kaunistatud, on millest rääkida hehe.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s