Post kaks. Jõulu teema

Kas õnnestub kohe teine post ka otsa kirjutada? Proovime.

Nüüd kui on esimene advent, siis võib juba südame rahuga jõulu juttu rääkida.

Mina ja mu kodu kaunistamine ja kingitused ja muu säärane, sest see aasta on jõulud hoopis isemoodi.

Sellel aastal on mul suurele A’le juba kink olemas. Mõtlesime, et väiksele A’le ehk ei tee see aasta kinki, sest ta on nii väike ja nkn midagi aru ei saa aga ma leidsin ägeda rongi, mille võiks jõuluvana tuua. See on selline rong kus on vedur ja siis iga vagun on nime tähega. Ja kui on nt 2 nime siis saab vahele mingi ‘valvuri’ vaguni panna. Nii et me mõtlesime, et võiks selle talle kinkida. Arvestades, et ma turvatooli sealt ostsin/tellisin ja see 5 päevaga kohale tuli, siis peaks see ka kindlasti enne jõule kohale jõudma.

P.S kuna meil on maja taha sissesõit nii kitsas ja paha, siis kullerid tavaliselt siia sisse ei sõida. Nii et kui mu tool toodi, mis kaalub 15kg ja oli üli suures kastis, siis see vaene kulleri poiss, pidi seda mäest üles tassima (elame poole mäe peal). Nii kahju oli vaadata kuidas ta seda vinnas, nii et ma lasin tal selle hoopis meie auto pagassi panna, mitte meile teisele korrusele tuppa vinnata.

PSS. pidin lapse üksi tuppa jätma, sest ma ei teadnud kuhu kuller selle tooli paneb ja ei tahtnud last õues külmetada. Kartsin, et poiss kisab terv selle aja, et kus emme on. Selle asemel oli täielik vaikus kui ma tuppa sain. Tüüp oli wc ja sahkerdas seal wc paberiga.

Kingitustest, siis vaevan ma ema ja isaga veel pead. Tean küll mida isale võiks, sama mis eelmine aasta, aga see on ikkagi see sama mis ta eelmine aasta sai. Vend oli ka et sa ju eelmine aasta kinkisid selle, samas ise uut ideed ka ei andnud. Mõte oli siis, et isale nurme tõrvaseep, sest see täiega meeldib talle, eriti peale saunas käimist. Pluss veel PJ püksid, sest ta veab neid pükse soomest eesti, ja eestist soome, et siis oleks ühed püksid siin ja teised tal seal. Ja miks ei võiks olla PJ pükse mitu paari?

Ema vihjas, et tal on jälle kehakreem otsas ja ehetest talle meeldivad prossid. Selge. Kehakreem on välja valitud. Üks hea lõhnaküünal samuti, sest neid ei ole kunagi liiga palju. Aga midagi võiks ju veel?

Ja vend. Oh jumal! Ütles, et ta tahaks ühte postrit, aga selliseid ei müüda eestis. Siis mõtlesin, et laseks teha, aga ma ei leidnud piisavalt hea resolutsiooniga pilti, mis kannataks suureks postriks teha. Ja kui kuskilt välismaalt tellida, siis ei tea kui kiiresti need kohale jõuaks.

Pluss tegime me oma beebigrupis ka jõululoosi ja nüüd on ühele emmele ka veel kinki vaja. Ma ei kujuta ausalt öeldes ette ka mis see olla võiks. Pole veel seda õiget ja ägedat asja näinud. Kui kellegil mingeid häid ideid on, siis võib jagada 🙂

Ja siis veel muidugi, tegime A vanemate juures ka loosi ja sain see aasta siis A kellele kink teha. Kaks kinki siis minu poolt see aasta. Ning muidugi ei saa unustada, et A venna lastele on ka vaja midagi välja mõelda. Ühele lapsele oskaksin teha aga teisele kahele?

Oh ja muidugi ei tasu unustada, et see aasta oli plaan isa poolsetele vana-vanematele teha kalender, meie nunnust koerast ja väike mehest. Pildimaterjali nagu jätkuks, aga samas ma ei kujuta ette kuidas ma panen suvise pildi talvisele ajale? Nii et peab seda veel nuputama. Armas on see, et eelmine kalender mis ma neile tegin, siis vanaema on selle uue kalendri peale pannud ja keerab iga kuu lehte, et uus-vana pilt oleks siis kalendri pildiks.

Nii et kinkimist ja nuputamist on omajagu, aga ma ei ole selle vastu, sest lõppkokkuvõttes on tore näha kingisaaja rõõmsaid nägusid.

Uuh ja teate mis veel äge on? See, et esimese detsembriga sadas lumi maha. Eile terve päeva kraamisime maja ja kaunistasime. Panime tuled kõik üles ja karrda kamina peale ja pärja uksele jne. Ja siis õhtul hakkas õues aina valgemaks minema ja siiani on naabri katus valge ja nii ilus ja mõnus on!

Nalja ka veel. Panin ühed lambid ‘lakke’ seinale. See on pm köögis siis ukseauk. See on suur ava ja sinna üles siis teipisin lambid. See aasta mõtlesin, et teen asja huvitavaks ja nn punun naad siis risti rästi üle selle ava. Kõik teibitud ja värki ja panen juhtme seina jaaa siis need ei läinud põlema. Selline ahastus tuli peale, et midaaa.. eelmine aasta need ju põlesid ja mis mõttes need nüüd ei põle? Ma nägin ju nii palju vaeva. Kuna elektrik on omast käest võtta siis A hakkas asja uurima ja saime ikkagi tuled põlema. Aga oleks siis piisavalt tark olnud ja ennem proovinud kas need üldse põlevad, oh jumala eest ei.

Samuti olen ma see aasta kuuse jaoks koha valmis teinud. Keerutasin ühe riiuliga ühest nurgast teise, et oleks ruumi siis kuusk nurka panna. Keerutasin, mis ma keerutasin, lõpuks sai ta ära keerutatud ja kuuse jaoks on auk olemas. Loodan, et A ikka on nõus selle tuppa tooma. Ta arvab, et me ainult ühte meest kuuse juurest ära veamegi. Aga eks siis näha ole, kas ma kirun ennast või olen ikka rõõmus, et kuusk majas on . Ja kui palju saab korrutada, sõna kuusk, ühes lõigus?

Ma arvan, et siin kohal siis tõmban otsad kokku. Ehk siis järgmise korrani?!

Teie vägagi jõuluelevil C!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s