Peavalud

See kord on need täiesti minu süül. Või noh osati. Ma arvan, et asi võib olla selles aga ennem ei saa teada kui asi katsetatud on.

Nimelt peale sünnitust võib naistel silmanägemine halvemaks minna. Nüüd äkki pool aastat hiljem siis seda ka tundsin. Poisiga õues jalutades hakkasin silmi kissitama ja ei näinud enam nii selgelt. Rääkisin kohe emale, kes vahetevahel prilli poes töötab, tema siis kohe et aga sellel kuupäeval on meile optometrist tulemas, et kas te olete koju tulemas kui jah, siis ma panen aja kirja. Noh ei läinud see aeg. Siis jäi jutt et käin tema juures siis siin et ometi ta töötab ju samas linnas kus ma elan, et vahet pole. Siis aga ta oli viimaseid nädalaid oma vanas kohas tööl ja nüüd ma ei teagi kus ta töötab. Ehk siis ma ei leidnud seda sega, et saaks käia oma silmi kontrollimas.

Viimati kui kodus olin siis käisin ema juures tööl ka ja proovisin mingeid raame, et võiks endale veel varuks mingid prillid soetada, sest poiss pidevalt kisub ja kakub neid, nii et mul on hirm et ta lihtsalt tõmbab need puruks ja siis mul ei olegi midagi ette panna, kui mingid saja aastased millega ma enam üldse midagi ei näe, või siis läätsed mis silmi nii kuivatavad ja mu pea nii valutama panevad, ei aitäh.

Või on mul hoopis madal vererõhk nagu mul ka raseda aeg oli. Kui ma hommikul kohvi juua ei jõudnud või ei tahtnud, siis oli garanteeritud et ma olin diivani kaunistus või ei tõusnud voodistki püsti, sest peavalu oli nii meeletu et midagi teha ei saanud ja ei jõudnud. Ja seda mitu päeva.

Nii et ma loodan, et asi on mu silmanägemises, või noh mitte nägemises, sest seda on lihtne parandada. Uued klaasid prillidele ja korras.

Siin kohal ma ei saa aru inimestest, kes lihtsalt moe pärast prille kannavad. No miks? Ma teeks kõik, et ma neid kandma ei peaks. Need on nii.. Ebamugavad. Pikali telekat vaadata ei saa, sest nii võid raami viltuseks väänata, prille eest ka ära ei saa võtta kui nendega ebamugav on, sest ilma nendeta ju lihtsalt ei näe. Õues lume või vihmaga käimisest ei tasu üldse rääkidagi, oleks siis kojamehed mis neid puhtaks pühiks, oh ei. Või kui külmaga tuppa lähed siis on kohe klaasid udused ja jälle mitte midagi ei näe. Kohutav ma ütlen.

Nii et.. Ma lõpetan nüüd siin ära..

Teie peavalust torisev C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s