Jõulud, kingid jne.

Hea mina.. Kirjutasin aastalõpu posti ära, aga jõuludest pikemalt ma ei rääkinud.

A’ga jagasime oma kinke juba, umm.. reedel, ehk siis 21sel. A sai siis kaks mängu, millest üks on tänaseks juba läbi mängitud ja teine on alguses midagi tehtud, aga küll jõuab. Ja samas sai ta siis veel mp3’me mida igale poole kaasa veeti ja lambisel ajal seda kuulama hakati. Mina sain siis lokitangid ja kommi. Tangid mis mul enne olid, need ei tahtnud kuidagi mulle juustesse püsima jääda. Nüüd uutel on aga isegi temperatuuri muutmis valik. See ju puha luksus! 😀

Me läksime siis samal õhtul ka juba kodust ära minu vanemate juurde. Saime päeva rahulikult olla ja siis 23ndal läksime juba minu vanaema juurde istuma. MInu isa poolse vanaema ja vanaisa juurde see tähendab.

Neile tegin ma kingiks kalendri meie pojast ja ema koerast. Kaks nende musirulli. Tundus, et olid kingiga rahul. Vend pani veel pakki kaks raamatut juurde. Üks oli Urmas Ott’ist. Kui mu onu ülikooli läks, siis nad olid Urmas Ottiga toakaaslased, see on ka üks põhjus miks Urmas talle nii väga meeldis. Vanaisa raamatut ma nii väga ei mäleta, mis selle nimi oli või millest see raamat rääkis. Aga üks päkapikk oli natuke lohakas ja unustas hinnasildi sinna külge. 😀 Nii et kui vanaema seda vanaisale näitas, siis nägin et ups seal on hind küljes, aga jõudsin selle enne ära krahmata kui nemad seda nägid.

Vanaemale kohaselt oli terve laud lookas. “Kõik söök on teie pärast, nii et enne siit ära ei saa, kui kõik tühjaks söödud on!” Aga kuna ta oli ära katnud diivanilaua, mis on suhteliselt madal, siis poiss ulatas täpselt sealt igasugu asju endale krahmata. Nii et õhtu lõpuks oli laud tühjaks tassitud, et poiss neid asju kätte ei saaks 😀 Aitäh väike A, et meid lõhki söömisest päästsid! 😀

Kuna poisil tuli uneaeg peale, siis me kaua istuda ei saanud. Kuskil paar tundi. Läksime isegi tunnikese poisi uneajast üle, aga ta pidas ennast hästi üleval ja ei jonninud. Sai pakiseest ühe raamatu, kus loomadel karvad kõhupeal vms, siis ta istu vanaema süles ja ‘luges’ raamatut, sama aeg kui me kiiruga oma kohvi ja koogi sisse hingasime.

24ndal istusime me minu teise vanaema juures. Ehk siis ema poolsete juures. Nagu ma eelmises postituses kirjutasin, siis esimene asi, kui sinna jõudsime oli tädi karjumine. Muidu oli kõik tore ja söögid head jne, aga kellegi närveldamine ja karjumine rikub suhteliselt kõigi tuju ära, nii et me seal ka väga kaua ei olnud. Samuti tuli ka poisi uneaeg peale, nii et meil oli hea põhjus sealt kiiruga minekut teha. Muidugi see oli vanaema ja vanaisa suhtes ebaaus, aga..

Ah muidugi, vanaisa suutis ka ennast üles kütta. MIks mitte rahulikul jõuluajal rääkida poliitikast? Oo jaa.. Ja siis ennast sellel teemal veel nii üles kütta! Muidugi! JAH! Ma väga kaua sellel teemal neil rääkida ei lasknud! Ütlesingi, et rahulik pereaeg on, et milleks sellel teemal rääkida. Vanaisa noogutas ja leidsid õnneks uue teema.

Samamoodi oli seal pakis üks hooletu päkapikk olnud ja hinnasildi külge jätnud. Seekord siis minu kingile 😀

Väike A sai ühed imearmsad sussid, mis kahjuks talle väiksed on. Ühe juturaamatu, mida saab enne magama jäämist ette lugeda ja Fisher Price’i küpsise tünni.

Kui koju tagasi läksime, siis olid kingid kuuse all ja kuna pojal tuli une aeg, siis tegime tema paki juba lahti, et enne magama minekut siis temaga koos avada. Noh.. Samuti oli seal üks ääretult hooletu päkapikk olnud ja unustas hinnasildi külge 😀 Poiss sai siis talvekombe, millest ma rääkinud olen, aga mida ma pole raatsinud otsa. Praegu pole väga vahet ka, sest poiss kui vankris on siis, tal on seal lambavillaga soojakott, et sinna teda kombega ei ole siis ju mõtet panna. Kombekas sai natuke suur ka, et peaks veel väheke kasvama, et seal normaalselt oleks, samas hästi armsa ja ilusa mustriga sai see.

Kui kõik teised ka vanaema juurest koju tulid, siis tegime kõik ülejäänud pakid lahti. Sain endale RICH juuksehooldus tooted ja lauamängu ja lõhnaõli. Kõik mis mul listis kirjas olid. Ma arvan, et üks mees jagas mu listi laiali 😀 Vähemalt mu vennale.

A sai mingi eriti uhke programmeerimis ja meisterdamis asja. Kui paki lahti tegi, siis istus ja luges kõik jupid üle ja oli nagu väike laps. Kõik teised vaatasime oma kingi üle ja okei, äge. Tema aga istus ja luges ja vaatas ja .. 😀

Kuna ma vennale tellisin Alist kingi, mille ta ise välja valis ja ütles, et see võiks tema kink olla, siis pole see veel kohale jõudnud. Ja kuidagi imelik oleks olnud, mitte midagi kuuse alla panna. Siis ma ostsin oma poest (kus ma töötasin) talle ühe jõulu teemalise särgi. Seal oli mingi laiskloom vms, kes kinke avas. Suhteliselt meenutas mu venda, nii et ma ostsin selle talle ära 😀 Kui paki avas, siis ütlesin, et tema kink on tulemas, et teab küll mis see on.

Ema sai siis igast keha kosmeetikat, kui nii võtta. Ja isa poolt siis kampsun ja pross. Ema kohe, et kellelt see siis on. Ma et isalt. Tema et ahaha.. ja kes teostas? 😀 Rääkisin, et isa soov ja minu teostus. Oli vist aru saada.

Isa sai siis samad asjad, mis eelmine aasta. Samas vend pidi sinna midagi juurde panema, aga see tellimus mis ta tegi ei oleks kuidagi kohale jõudnud, nii et ta tühistas selle ära ja jäigi need mis mina ostsin. Pluss ema poolt siis sai lõhna, mis tal oli otsa saamas ja mille üle ta nurises.

25ndal läksime me maale, A vanemate juurde. Olime viimased kes kohale jõudsid, aga suht savi. Seal ka sõime, avasime kinke ja saime sauna.

Poiss sai ühed pehmed silikonist? klotsid. Kogemata sai sama raamatu, mis teise vanaema juures pakis oli, natuke näksimist, mingi sõitva rongi ja pardi ja siis lamba nahas raamatu.

Sealt pakkus kõige rohkem huvi, need klotsid. MIne tea äkki erinev värv on eri maitsega eks?

A sai lauakella ja shokolaadi. Samuti sai ta veel auto tolmuimeja ka. Mingi väikene selline, mille saab sinna sigareti süütajasse pista ja siis kas istmed puhastada vms. Kuna poiss läbustab oma krõbuskatega siis ma arvan, et see kulub ära küll. Üks päkapikk unustas kellale hinnasildi külge. Ups. Samas ma arvasin, et kuna see on tellitud, et siis hinda küljes ei ole, aga no näed.

Mina sain näomaske, kehakoorija, joik mingi pulk, mis on kehale määritav ja siis värviraamatu, mida ma siin juba usinalt värvinud olen.

Järgmisel päeval maal olles aga jäi poiss haigeks. Haigeks selles mõttes, et räige köha tuli. Ma mitu päeva rääkisin A’le et ta kuidagi kahtlaselt naerab või teeb. Ema ja A, et ma kujutan endale ette ja nüüd siis tulemus käes, et ma ikkagi ei kujutanud seda ette ja köha platsis. Egas muud midagi, hanerasva rinnale ja palvetama, et palavikku ei tule. Mingi madal palavik oli, mida palavikualandajaga alandada ei saanud, aga see läks õnneks hommikuks üle ja pole rohkem tulnud. Nüüd on juba köha natuke paremaks ka läinud, et hakkab vaikselt üle minema.

Praegu on see hull gripi ja viiruste hooaeg ka, nii et see võttis seest veits õõnsaks, et appi.. Kas meie poisil nüüd ka?

Järgmisel nädalal on nkn perearst ka, et saab üle vaadata ja kuulata, et kas kõik ikka korras.

Nüüd peale jõule on päevad täiesti sassis. Eile vaatasin instagramis ringi ja loen, et kõik aga kirjutavad et jee reede jne. Mina aga mõtlen, et mis mõttes reede? Lollakad olete? Täna on ju neljapäev. Telefonilt kuupäeva vaadates jõudsin tõdemusele, et kurat oligi reede.

Nii asi läheb jälle lappama, nii et aitab! Sain kõik kingid üles loetud, et kui peaks vajadus olema, meelde tuletada mis kingiks sai, on hea siit lugeda.

PS. Grupis tuli üks kord teemaks, et mis kinkida ja siis keegi rääkis, et ei mäleta mis eelmisel aastal kingiks sai. Nuputasin mis ma nuputasin, aga ma samamoodi ei suuda meelde tuletada mis ma kingiks siis ikkagi sain! 😀 Nii et, see aasta olen targem ja kirjutan üles 😀

 

Head vana lõppu ja uue algust! Teie C.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s