Uus aasta. Minu eesmärgid ja plaanid/unistused

Kas peaks nüüd tegema postituse, et mis ma sellelt aastalt nüüd loodan või saavutada tahan?

Noh.. Oleks kena, kui ma see aasta lõpuks load kätte saan. Mu ema juba tahtis poissi enda juurde võtta, et ma saaksin õppida ja eksamid ära teha, aga kuna ma veel rinda annan, siis on see hetkel suht keeruline, poisi ära andmine siis.

Ehk siis tahan kindlasti oma load kätte saada. Lõpuks!

Selle aasta suureks eesmärgiks on SÄÄSTMINE. Ma tahan see aasta võimalikult palju raha kõrvale panna, sest augustis saab mul emapalk läbi ja mis siis edasi saab? Ma ei pannud poissi nii varajaseks lasteaia järjekorda ja kuskile mujale ma teda ka jätta ei saa, et ise sama aeg käiks tööl vms.

Siia otsa tuleb kohe teine punkt, me tahame see aasta hakata maja ehitama. Minu ambitsioonikas eesmärk oleks, et me saaksime juba sinna sisse kolida, a la sügiseks, nt siis kui siin saab üürileping läbi. Aga meie majas on NIIII palju vaja teha.

Ma olen sellest ka varem kirjutanud, aga oh fuck, ma ei taha isegi mõelda, mis must auk see meie rahakotile on.  Ma olen enam kui kindel, et ilma laenu võtmata me seda teostada ei suuda. Meil on vaja vesi majja saada, aknad vahetada (4 toa akent, pluss terassi uks, pluss veranda, mis on pm üleni klaasist), maja soojustada + fassaad kohe korda. Ja kui fassaad juba korras on, siis miks mitte ka kohe terass sinna ette valmis teha? Samas see ei ole meie nimistus nii tähtsal kohal. Kui on maja soojustatud ja vesi sees, siis võiks saada vannitoaga võimalikult kaugele, ehk siis nii, et me seal saaksime vetsus käia ja et me saaksime pesemas käia. Olgu seal on saun ja saaks seal pesta, aga väikse lapsega hakata kahe maja vahelt jooksma, et pesemas käia.. Eeh, pigem saaks nii kaugele, et dušš on toas olemas, pluss kraanikauss kus saaks hambaid ja nägu pesta.

Ja siis võiks juba ka köögi nii saada, et sealt saaks vett ja nõusid pesta, et jah.. Igatahes,, säästame ja kogume, et saaksime maja ehitada.

Siiiiis tahaks raha koguda, et silma opile minna.. Kuna Lätis on odavam, siis.. Prooviks äkki nii, et saaks sinna opile minna?  Mul oli pikka aega plaan, et ma teen kindlasti KSAs selle asja ära, aga kui ma seda summat vaatan, mis see siin maksab siis nutt tuleb kurku lihtsalt. Muidugi see on suur operatsioon selles mõttes, silmad on ju nii nõrgad, kui nii võtta.. Aga.. 2 tonni?  Päriselt?  Samas kui Lätis maksab 1000 pm. Et.. Ja samas kui juba Lätti minna, siis võiks seal ka IKEAt rüüstamas käia, sest praeguseks ma pole kordagi IKEAs käinud, vaid kõik asjad toob sealt mu isa mulle. Mina vaatan e-poest välja, saadan lingi ja tema vaatab kohapeal ja ostab ära 😀

Ehk siis remondifond ja silmaopp on see aasta minu suured rahalised eesmärgid.

Nii ‘tagasihoidlikud’ minu plaanid ongi selleks aastaks. Ma ei taha mitte midagi rohkemat, lihtsalt et me saaksime oma enda koju, et ma näeksin ilma prillideta telekat vaadata ja niisama olla (kevadel on jube tüütu, kui sul on allergia, läätsesid kanda ei saa, aga samas päike paistab nii silma, et tahaks päikseprille ette panna + autos, kui läätsedega olla, siis kont kuivatab nii silmi, et peaks iga natukese aja tagant silmi niisutama, aga sõidu ajal on see jube tüütu) ja, et ma saaksin endale lõpuks load, sest kui me tõesti maale elama lähme, ei taha ma ennast sinni kinni ‘müürida’ vaid, et mul oleks vabadus iga hetk ära käia. (poodi, tulevikus lasteaeda +tööle või kasvõi lihtsalt kellelegi külla sõita ilma, et ma A’st sõltuksin)

Mis on teie plaanid? Nii palju, kui ma olen erinevaid blogisid lugenud, siis kõigil on plaan see aasta säästa 😀

Järgmise korrani, Teie C.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s