Naiste jutud

Üksi kodus olla, ilma lapseta on nii raske. See tähendab, et ma ei liigu praegu nii palju kui tavaliselt. Põhimõtteliselt istun terve päeva diivanil, vahepeal panen pesu kuivama või teen süüa ja siis pots diivanile tagasi. See aga tähendab, et kui on aeg magama minna, siis ma ei ole väsinud. Üldse. Ma vähkren mitu tundi voodis, scrollin vahepeal veel netis ja siputan edasi, kuni siis kell 2-3 uni lõpuks tuleb.

Hakkasin siis öösel mõtlema, et hmm.. Kas rasestumisvastastest vahenditest rääkimine on mingi tabu teema? St sõbrannaga jah vahepeal mokaotsast vb mainid, et mis keegi kasutab, aga et keegi konkreetselt blogis ka sellest räägiks? Ok Mallukas rääkis oma spiraali trallist ja Marimellil jäi ka korra silma implantaadi teema.. ja ongi kõik?

Muidugi on kõige õigem käia naistearsti juures rääkimas, et millised võimalus on ja mis oleks sulle just kõige sobivam lahendus, aga nende kohta kogemusi peab kuskilt foorumist otsimas käima, kus üks kägu teisel käol kõri kallale kohe läheb. Ok mul vist kadus mõtte lõng korraks ära siin.

Igatahes.. Räägin siis .. oma kogemusest i guess..

Kui ma poisi ära sünnitasin ja 5 kuud hiljem kontrolli läksin ( tegelt vist oli soovituslik, et 3 kuud peale sünnitust peaks kontrollis käima, aga kuna A oli nii palju ära, siis lükkus see tema puhkuse ajale täpselt) siis kirjutati mulle mini pillid välja. Kõik oli okei, kehale need ei mõjunud kuidagi trastiliselt, et a la oleks meeletult õgima hakanud või hormonaalselt lolliks läinud, kõik oli selles mõttes okei. AGA ma unustasin neid KOGUAEG võtta. Muli oli telefonile äratus pandud kella 11ks, et selleks ajaks olen ma nkn juba üleval ja toimetan poisiga ringi. Jah… Toimetasin. Pidevalt oli nii, et ma ei saanud kell 11 tabletti võtta, sest kas ma panin poissi juba magama või vahetasin mähet või tegin hoopis midagi muud ja kui mulle lõpuks meelde tuli, et shit ma pidin ju tableti võtma, siis oli juba ala 3 tundi möödas. Et, sellel ei ole ju ka nii mõtet eks.

Võtsin kuidagi selle karbi lõpuni ja nii see jäi.

Uurisin ja puurisin erinevaid variante, et mida võiks siis kasutusele võtta. Noh kondoom kondoomiks eks. Pole just kõige mugavam ja suht tüütu kuskil pimedas hakata kohmitsema, et kus kuradi kohas need nüüd on.

Novembris hakkasid mul esimesed naistekad peale sünnitust. Nii et peaaegu poolteist aastat olin ilma nendeta. Suht tüütu, aga samas noh.. Jeii pole rase.

Ma tean, et paljud tahavad saada väikese vahega lapsi, et lapsel oleks mängukaaslane ja lihtsam on ühe jutiga see hullus üle elada, aga meie hetkel teist last ei soovi, sest me elame ikkagi üürikorteris ja võiksime oma majja elama saada, enne kui selle sammu uuesti ette võtame.

Nii tagasi nüüd jutu juurde.

Käisin mina siis mai alguses lõpuks nõuandlas. Kuna ma olen 24 veel, sain tasuta nõuandlasse konsultatsioonile. Natuke istusin seal uksetaga ja sain ka kohe jutule. Naistearst rääkis kõik ilusti ära, mis erinevad variandid on ja mis siis sobida võiks.

Mis need variandid siis on?

*Beebipillid

*Plaastrid

*Spiraal

*Implantaat

*Umm.. Khmm sisene rõngas, vist oli Nuva?

Ja muidugi ka *kondoomid

Võibolla unustasin midagi vahelt, aga.. Noh pillid ei sobi, sest ma lihtsalt unustan. Plaastrid, neid peab iga nädal vahetama, pluss kui see hakkab kuskilt juba lahti tulema, siis peab ka ära vahetama. Praegu suvi, saunad, ujumine, tihedam duššiall käimised, et.. ma ei kujuta ette kui tihti neid siis vahetama peaks 😀

Spiraal.. Hmm.. Neid on muidugi mitut sorti. Üks on vist vaskspiraal, siis on hormonaal spiraal. Üks on 3 aastane ja teine on 5ks aastaks. Lähedalt sõbranna pealt on kohe kogemus, et 5 aastane ei sobinud, keha hakkas vett koguma ja kolme aastasega on nad mitu korda rasedaks jäänud. Ja muidugi minu suurem hirm on see, et see võib ju paigast minna, mingi paranoia. Arst siis hakkas naerma, et see protsent, kes rasedaks võiks jääda, või keha vastu ei võta, et see on niiii ime tilluke ja et minul kohe nii lähedalt näide võtta, siis sai aru ka, miks ma seda ei soovi. Samas ta seletas ilusti ära, et spiraal on ainult nö kohaliku toimega, kui pillid, plaastrid ja implantaat on üle keha, ehk siis hormoonidega seoses.

See nuva rõngas äkki? Oli vist see nimi. Noh sellega on ka, et seda pead ise endale sisestama ja mul oleks jälle paranoia, et see võib paigast nihkuda ja ei tee oma tööd.

Kondoomid, noh jah. Ei. Nii siis jäigi implantaat. Implantaadiga võib juhtuda, et see võib käes natuke seiklema minna (see sisestatake käe siseküljele ala tissi kõrgusele 😀 ), et kui ära peab võtma, siis pean natuke otsimis tööd tegema. Ja teiseks võib kuni 6 kuud määrida. Paljud ongi sellepärast implantaadi ära võtnud, et nii pikalt määrib ja see nii tüütu.

Kuna mu päevad veel nii regulaarsed ka ei olnud, siis why not fuck it up even more??

Arst siis kirjutas mulle retsepti välja ja pani mulle aja, millal see siis mulle pannakse. Käisin ostsin apteegist välja selle, kuna olen haigekassapoolt kindlustatud, siis oli see -50%, ehk siis 50 eurot ja natuke peale. Samas väike summa pillide või plaastritega, mida pead koguaeg juurde ostma. Mai lõpus siis käisin uuesti arstil, aga see kord siis juba implantaati panemas.

See ei olnud midagi hullu. Puhastas käe sissevarre ära, kuhu implantaat pannakse. Siis tuimestas selle koha ja pani siis selle ‘püstoli’ abil mulle kätte. Implantaat oli siis selles püstolis, kui nii võtta( see oli selline valge ümar julla, nö päästik siis, ja see implantaat ise oli süstla nõelas, mis siis naha alla surutakse. Vajutas päästikule ja see implantaat jäi käesisse ja see süstla osa siis tuli välja). See on ala 2 cm pikkune pulk, mis siis on sul käes kuni 3 aastat. See sees, sidus käe kinni ja võisingi ära minna. Luges ennem sõnad peale kui kaua peaks veel ‘kaitstud’ vahekooras olema ja hoiatas ka, et see koht võib siniseks minna.

Implantaadi juurest läks küll siniseks, aga mitte üldsegi hullusti. Sõbranna jagas kunagi pilti, et kellelgi tema tuttaval läks see implanataat kuskile lihaste vahele, nii et see läks mega siniseks ja koledaks. Aga mul oli kergelt ja kuskil nädala või natuke rohkem sinine. Praeguseks on see auguke, kuhu see süstla ots läks, paranenud. Implantaadi ümber midagi sinist ja ebanormaalset ei ole. Kui kätt tõsta ja peeglist vaadata siis on seda küll näha ja näpuga kui katsuda, siis on ka seda tunda, aga see ei sega üldse. Vb hirmutab võõraid kui ennast.

Kui implantaadi kohta uurisin, siis soovitati see panna menstruatsiooni esimestel päevadel. Mina käisin panemas mõned päevad enne, kui mul oleks pidanud enamvähem hakkama need. Jäin siis ilusti naistekate ootele, kuni need kaks nädalat ja natuke peal siis tulid. Ja seee kestis pikemalt kui muidu. Aga kuna hoiatati et võib pikalt määrida, siis ei ehmatanud ära. Vot nii..

Törts sellist ebatavalisel teemal juttu kah vahele.

Kui on küsimusi, siis võib alati küsida. Vastan kuidas oskan. Loodan, et ma kedagi ära ei hirmutanud või midagi 😀

Järgmise korrani! Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s