Nõutu

Huh..

Fuckadi fuck. Neid fuck’e tahaks sinna tunduvalt rohkem kirjutada, aga see ei ole veel see koht, kus ma saaksin seda teha. Sest praegu on see vaid üks jutt ja võimalus.

Miks ma selline praegu olen?

A’le on vanast töökohast mitu korda helistatud ja kirjutatud ja tööle tagasi kutsutud. Ehk siis, kui me A’ga käima hakkasime, oli ta soomes tööl. Meie suhte algus oli kaugsuhe. Kestis see meil,, aasta? Ülikooli esimese aastalõpus hakkasime käima, käisin veel ühe aasta ülikoolis ja siis kolisin siia, mitte korterisse aga noh.. linna. Ehk siis olime pea poolteist aastat koos, kuni talle viskas koppa ette ja ta kolis minu juurde. Korterisse mida tegelikult ta nkn maksta aitas, sest see oli kuradima ilus ja mugav korter aga natuke meie  rahalistest võimetest väljas. Seega tuli A appi, kuna nkn kui eestisse tuli siis ikka minu juurde. Niisiis pidasime me poolteist aastat vastu, kus me kord kuus nv’del nägime.

Alguses oli ta pikemalt(10 päeva järjest), tal oli mingi teine leping, aga enne kui Meil aasta sai, siis ta sai uue lepingu. See siis tähendas seda, et  lepingu tingimused muutusid ja ta sai palju vähem eestis käia. Rohkem palka, aga vähem minuga koos olemist. Et see meie suhtele nii laastavalt ei mõjuks, võttis ta otsuse vastu ja kolis minu juurde.

Kui ta sealt ära tuli, siis talle öeldi, et töökoht on tal olemas, kui ta kunagi ringi peaks mõtlema. Ja nii on siis sealt talle mitu korda helistatud ja kirjutatud, uuritud kuidas tal läheb ja et äkki on tal plaanis sinna tulla, eriti nüüd kui pere on.

Praegu on meie elukorraldus ju selles mõttes hästi, sest A on nüüd suurem osa ajast kodus. Ma ei pea enam üksi hakkama saama. Vaid mul on iga õhtu mees kodus, kes mind aitab. Aitab need jonnituurid ja muu üle elada. Me oleme perele lähedal. St nädalavahetustel paki riidekott kokku ja pane autole hääled sisse ja oledki juba kellegi uksetaga, kas siis minu ema või A ema.

Aga kui nüüd soome pakkumine tuleb hea. Tähendab see suuremat palka. See tähendab suuremat võimalust maja jaoks raha kõrvale panna, kokku hoida. Mis muidugi tähendab, et maja ehitus see lükkub teadmata aastateks edasi, aga lõppuks saaksime me selle vb omade jõududega ostetud/ehitatud. Ilma laenuta. Või siis väiksema laenuga. Mis on ju positiivne. Pikas perspektiivis. AGA me ei ole perele lähedal. St me ei saa enam lihtsalt kellegi juurde koju sõita, kui tuju tuleb .. Noh olgu, minu isa, onu ja A vend on ka soomes, nende juurde saaks minna või nemad meie juurde, aga.. noh. Arghh

Fakt on see, et üksi ta sinna ei lähe. KUI siis kogu perega. Ma ei taha, et A jääks poisi elust nii suurel osast ilma. Ma ise kasvasin pm ilma isata. Tähendab nad on emaga abielus ja kõik toimib. Aga mul ei ole mu ema kannatust, sel määral. Ma ei jaksa meest koju oodata nii. Isa on terve mu elu pm kuskil ära olnud tööl. Küll Moskvas, Siberis, Tallinnas ja nüüd Soomes. Kui isa tuleb ütlema, et oh ma ei kasvatanud sind nii.. Siis ega sa väga ei kasvatanudki mind. Ema on kõik suure töö ära teinud. Sina lihtsalt viisid meid nädalavahetustel vb kuskile loomaaeda või ns suvilasse mängima. Muidugi oli mingi pikem vahe, kus isa oli rohkem kodus. Aga noh jah..

Mina tahan, et meie pere selline ei oleks. Kus isa jääb lapse elust, nii suurem määral ilma. Olgu telefonikõned ja videkõned eks, aga see ei ole ikkagi see. Nii et kui minek, siis kõik koos.

AGA mis minust siis saab?

Ma usun, et lapsel on lihtsam kohaneda. Meie oleme ju seal, me ei kao kuskile ära. Aga sellegipoolest on ju täiesti uus kekskond. Lasteaed. Ma olen positiivne, et selles osas ei tuleks meil temaga probleem, vaid et ta saab ilusti kohanetud ja on tubli poiss.

A’l on osad töökaaslased juba vanad tuttavad. Ta ei lähe täiesti võõrasse keskkonda. Ta juba teab, ta on juba selle läbi teinud. Ma ei tea kuidas, sest ta reaalselt läks täitsa üksi sinna. Leidis kuidagi selle töökoha ja läks. Lihtsalt. Pakkis asjad kokku ja läinud.

Aga MINA?

Mida mina teen?

Keelekursus? Jah, kindlasti.

Töö? Kuhu? Mida?

Jääda koju? Mõelda ennast lolliks? Vahtida seda nelja valget seina ja teha rõõmsat nägu, et see sobib mulle?

Samas mida ma siin teen? Lähen samasse kohta tööle tagasi? Ei aitäh.

Registreerisin ennast sinna kursusele ära, millest ma natuke siin midagi rääkisin. Teen kursuse läbi. Lähen siis Soome seda edasi õppima? Algbaas on siis ju olemas. Või.. Mis?

Ma ei tea, ma ei tea, ma ei tea, ma ei teaaaaaaaa.

See on nii lahtine teema. Iroonia, sest elukoht oleks Lahti. Samas on see teema meil mitu korda aktuaalne olnud. Oleme selle kuidagi,, ära unustanud või maha matnud, aga me oleme sellest rääkinud. Üks selle teemaline postitus on mul mustandis ka, sest see oli max 6 kuud tagasi ka jutuks.

Ma kardan, et see pakkumine on liiga hea, et sellest ära öelda. Aga ma kardan ka, kui ta võtabki selle pakkumise vastu, siis KÕIK senine pööratakse lihtsalt pahupidi. Kas ma olen selliseks suureks muudatuseks kohe valmis?

Rääkisin Soome sõbrannale ka, et A’le kirjutati ja pakuti jälle tööd, siis tema oli üli õnnes. Hakkas kohe kortereid vaatama ja saatma mulle. Oli õhinas, et siis me oleksime ainult 3h sõidu kaugusel üksteisest.

Bäää ma ei tea. Ma kardan.

Aga noh enne õhtut ei tea midagi. Kuna A on praegu ühel kursusel Soomes, siis läheb ta ülemuse juurde jutule. See siis kes tal ennem oli seal. Räägivad täpsemalt läbi, mis tingimused oleks, mis palk oleks, kas midagi on selle ajaga muutunud jne.

***

Jätkan seda, nüüd järgmisel päeval.

Ega väga palju targemaks ei saanud ka 😀 A käis tööjuures kohapeal. Näidati ruumid üle (sest ta varem ei olnud ju seal ja ei tea eks) , kuigi seal vist ikka mingid muutused olid toimunud. Nägi mõnda vana töökaaslast veel, kellega ennemgi koos töötas.

Oleme ikka sama nõutud, et mis siis edasi.

Kui A eelmine kord seal oli, siis maksti üürikorterit midagi. Nüüd pakuti välja, et üürikorter oleks mõtetu ja pigem siis maja osta, seda siis nii et midagi maksame meie ja midagi maksab siis firma vms ja kui me otsustame, et me nüüd tuleme tagasi koju, siis nemad ostavad selle poole välja, mida meie maksnud oleme. Midagi sellist. Iseenesest ju hea diil?

Oeh ma ei tea. Keegi võiks öelda mida teha 😀 Sõbranna muidugi utsitab, et tulge ikka Soome. Aga keegi teine võiks öelda mida teha haha 😀 Ma olen nii.. Nokk kinni ja saba lahti. Halp. Give me a sign.

Ma ei tea.. Lähen jooksen peaga vastu seina ja vaatan mis saab. Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s