Väike update ja palju küsimusi

Oleme siin nädala nohuga võidelnud. Väike A jäi eelmine nädal haigeks. Kuna ilmad on nii petlikud, siis alariietasin teda. Päike oli väga palav, aga tuul oli jahe. Nii et õhtul kui magama läks, siis oli juba sümptomeid, et läks veits nihu. Too õhtu, enne kui ise magama läksime, siis määrisin talle veel hanerasva kõrile ja rinnakule (koduses apteegis must be, eriti kui väiksed lapsed kodus). Hommikul oli nohu platsis ja samuti köhatas ka veits imelikult, nii et humer ja hanerasv tulid abiks. Samuti tegime veel auru talle, mida ta muidugi ei salli üldse. Päeva peale tekkis ka palavik, aga mitte nüüd nii kõrge, et peaks rohtu andma. Oli krapsakas ja muidu muhe.

Talle hullult meeldib, kui talt temperatuuri mõõta, meil on see kontaktivaba termomeeter ja see vibreerib, kui mõõtmise on ära teinud. Nii et kui see kuskile kättesaadavamasse kohta jääb, siis poiss mõõdab endalt ise temperatuuri. Samuti suht must be asi kodus. Meil on muidu see lutt termomeeter ka, aga kui poiss lutti ei võta, siis sellega oli suht võimatu mõõta, pidi 101 trikki tegema, et mingit tulemust saada sealt. Aga kui laps on lutiga sõber, siis pole sellega ka kindlasti mingit probleemi.

Selle nohuga tuli väljas käimisele kerge kriips peale. Muidugi välja arvatud nädalavahetusel, kui maale läksime. Siis sai poiss õues käia. Traktoris roolida, liivakastis möllata ja vanaemaga põllupealt umbrohtu käruga ära vedada.

Muidugi aasta vanemad.. Läksime maale ja unustasime mähkmed kõik maha. Avastasime selle loomulikult alles siis, kui poissi magama hakkasime panema. Kell nii hiline, et sealt lähedalt poleks midagi kätte ka saanud. Mida siis teha?? Õnneks oli ämmal vanast ajast marlilapp. Panime selle PJ sisse. Muidugi ainult marliga oleks hommikuks kogu maa ja ilm märg olnud, nii et ma küsisin kas ämmal on ehk hügieenisidet, mida saaks veel marli peale panna. Läks õnneks ja oligi, nii et saime selle ka veel PJ sisse panna. Hommikuks oli lapp ainult kergelt niiske. Ütleks et see oli väga edukas SOS save.

Järgmisel hommikul ruttu kohvi ja võikud sisse pugitud, läksime külapoodi mähkmete järgi. Meie tavalist ‘brändi’ mähkmeid ei olnud, nii et pidime Pampersid ostma. Tegime poes veel aega parajaks, et saaks paar sauna õlut ka osta. Lõpuks kui autosse tagasi saime, siis vaatasime et üks rehv oli täitsa töss. Ruttu pagass tühjaks ja varurehv alla. Tuli välja, et väike luukild oli see kurjajuur. Õnneks oli maal teised rehvid ka, nii et saime teised alla visata ja asi korras.

Ülejäänud päev laabus hästi. Panin ämmal kapi kokku, A vahetas veel autol õlifiltreid ja õli. Samuti vedas raadioantennist uue juhtme salongi. (Auto on meil 4 aastat olnud ja terve see aeg pole me väljaspool linna saanud raadiot kuulata, sest see ei võtnud ühtki sagedust välja. Nüüd siis saime asja lahendatud. Imelik oli kohe maalt raadiot kuulata, mis ei sahiseks)

Nüüd selle nädala juurde tulla, siis.. oleme terve aja toas passinud. Ilmad on ilusad olnud, aga ikkagi..Sügis. KÜLM. KÕHE. Mulle ei meeldi. Kuigi kõik on ilus ja värviline. Ma kardan, et kui me välja lähme siis ma külmetan lapse rohkem ära, aga seda ma ei taha. Poisil on nimelt järgmine nädal operatsioon (üks väike iluviga, aga parem teha nüüd ära, kui ta veel nii aru ei saa). Selle saaks teha ka kohaliku tuimestusega, aga kuna ta on nii väike ja paigal ei püsi, siis peab selle üldnarkoosiga tegema. Muidugi see ainuke päev, kus mul on vaja, et A kodus on, siis tema on Soomes koolitusel. Koolitus mis AMMMU ilma teada oli ja mida kindlasti ära jätta ei saa. Õnneks tulevad minu vanemad ja päästavad päeva.

Samuti sain ma järgmiseks kolmapäevaks ka perearstile aja, pooleteiseaasta kontroll on vaja ära teha. Samas saab ka üle kontrollida, et kas kõik on ikka korras ja tohib ta ikka opile minna. Kui mingi väike köha või nohu veel on, siis peab opi edasi lükkama, või saab perearstilt siis üle küsida, et kas tema lubaks opile vms. Et jah..

Ja veeel.. Mul on kolmapäeval esimene loeng! Ma tegingi selle pulli ära ja lähen sellele kursusele. Mõtlesin siin järele ja.. Ma arvan, et ma lõpetan ikka selle kooli ka ära, selle eriala millega ma veel koolinimekirjas vist olen. Ma pole kontrollimas käinud, et kas ikka olen haha. Ja siis läheks veel edasi õppima. Ma ei tea mis õppimise tuhin mind praegu üle on valanud, aga.. Midagi uut minu puhul kindlasti 😀

Hah ja soome poleemika sai vist ka oma lõpu. Siin eestis nüüd tulevad firmasisesed muudatused, et oma töötajaid rohkem motiveerida. Kuidas see täpselt olema hakkab ei oska veel nii täpselt öelda, kui päriselt ka see ‘motivaator’ käiku läheb. Aga jutt oli ilus ja A otsustas ära. Nii et nüüd on siis veel vaja teisele poole lahte helistada ja öelda, mis otsus siis on. NAeran veel, et raudselt tuleb sealt veeeel parem pakkumine 😀 Aga siit ei taheta teda ka ära lasta, nii kerge käeliselt ja samas soome oodatakse ka ikka. Uhke, et mu mees on nii hea töötaja, et kõik teda tahavad 😀

Ehk nüüd näete, milline üle genereeria ma olen. Keegi midagi räägib, mainib ja mina juba mõtlen ette ja taha, kuidas ja miks ja millal ja .. Ühed küsimärgid ainult peas tiirlevad, millele ma üritan ruttu mingeid vastuseid saada jne. Samas mul on hea meel, et A seekord minuga kaasa rääkis. Ma sain tema mõttekäigust ka aimu. Kui maja teemapealt tema üksi oma ette mõtiskles ja mulle ei rääkinud, siis nüüd ta ikkagi rääkis minuga mida ta mõtleb ja kuidas nt kolimisprotsess oleks jne.

Nüüd ma peaks asju pakkima, sest me lähme täna maale. Avastasin juhuslikult, et täna on reede. Ma olin kuidagi nii neljapäevas kinni 😀 Igatahes, kui me nüüd mähkmed maha unustame, siis seal on nüüd varupakk olemas 😀 Ja homme on plaanis Suurele Paunvere väljanäitusele ja laadale minna. Nüüd on siin suur paanika jaanika, et mis ma selga pean panema? Sinna laadale on mõtetu vankriga minna, sest rahvast on nii palju ja kohati nii kitsas rada kus käia. Nii et poiss tuleks kotiga selga panna. Aga KÜLM ON! Kui ma panen paksema joppe, siis see on kapuutsiga, järelikult on see lapsel näos. Ma ei saa seda panna. Aga kui ma tagi panen, siis kas ma ära ei külmu?? Pean vist pika varukaga pluuse panema, siis kampsuni ja siis tagi kõige peale? Samas kas siis palav ei hakka?? What shall I do?? 😀 Ja mis ma posile panen?? 😀 Kombes hakkab äkki palav? Jesus fuck, miks see nii raske ülesanne on? 😀 Ja miks nii palju küsimusi? Nüüd saate aru, mis mu peas kogu aeg toimub jah?

 

Teie väga segaduses C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s