Filmilist

Nagu te teate, siis erinevad listid ja nimekirjad mulle meeldivad. Otsisin siis, peale eelmise postituse kirjutamist, erinevaid nö Halloweeni filme. Samas täiendan ka oma jõulu filmide kausta.

Seega mõtlesin ma, et jagaks ka, mis head mul siis erinevates kaustades leidub. (Tuleb suht tähestiku järgi, nagu mul kaustas on.)  Ma ei hakka eesti keelseid nimesid panema, sest need on vahepeal nii väärakalt ringi tõlgitud 😀 Lisasin postri ja väikse tutvustuse ka nende kohta.

Ehk siis natuke teistmoodi postitus 🙂

Halloweeni kaust 

 

Pildiotsingu addams family tulemus

The Addams Family (1991)

Naerutav õuduskomöödia räägib rikkast Addamsite perekonnast, kes igatseb oma 25-aasta eest kaduma läinud onu. Kui see ühel kenal päeval välja ilmub, on enam kui kahtlustäratav, kas tegu on ikka õige onu Festeriga, kuigi mees sulandub kummalisse perekonda ideaalselt. Kes haub kurja ja kes tahab selle kummalise perekonna varandust oma küünte vahele saada?

Pildiotsingu addams family values tulemus

Addams Family values(1993) 

Ülinaljaka õudusfilmi teises osas on Addamsite perre juurdekasv tekkimas ning tööle võetakse laitmatu renomeega lapsehoidja Debbie. Näiliselt süütu Debbie püüab aga oma võlude küüsi rikka onu Festeri. Pere teised põngerjad, Pugsley ja Wednesday, saadetakse jalust ära laagrisse, kust viimased püüavad meeleheitlikult jalga lasta, et päevavalgele tuua Debbie kurjad kavatsused…

*Ma mäletan, kui väiksem olin siis Cartoon Networkist tuli nende multikate sari ja see mulle meeldis täiega. Samas olen vb neid filme ka näinud aga ei mäleta. Ma arvan, et ma ei pea pettuma igatahes.

Pildiotsingu beetlejuice tulemus

Beetlejuice (1988)

Adam ja Barbara elavad oma ilusas majas rahulikku elu. Ühel päeval juhtub nendega autoõnnetus, kuid esialgu tundub, et nad pääsesid. Siis aga selgub, et kuigi nad ikka veel oma majas edasi “elavad”, on nad tegelikult surnud. Niigi hull olukord muutub veelgi halvemaks, kui nende maja müüakse yuppie´de perekonnale, kes asuvad seda ümber dekoreerima, ega taipa isegi kummitusi karta. Ainukeseks lootuseks näib olema inimeste väljaajaja Beetle Juice, kuid sellel on nii elavate kui surnutega hoopiski omad plaanid.

Pildiotsingu corpse bride tulemus

Corpse Bride (2005)

19. sajandi Euroopa. Victor (Johnny Depp) on teel kodupoole, et abielluda enda kihlatu Victoria-ga (Emily Watson). Teel paneb ta nalja viluks pulmasõrmuse ühe maas asuva sõrme kujulise oksa külge ning lausub laulatuse viisakusi. Kuid tegelikult see sõrmekujuline oks ongi sõrm, mis kuulub mõrvatud tüdrukule (Helena Bonham Carter). Too sama tüdruk naaseb nüüd maapeale zombina, arvates, et tema ongi nüüd Victoriga ametlikult laulatatud.

 

Pildiotsingu dracula 1979 tulemus

Dracula (1979)

In 1913, the charming, seductive and sinister vampire Count Dracula travels to England in search of an immortal bride.

Seotud kujutis

Frankenweenie (2012)

Noor Victor korraldab teaduseksperimendi, et oma armastatud koer Sparky taas ellu äratada, kuid sellel on tahtmatud, mõnikord koletislikud tagajärjed.

Pildiotsingu goosebumps tulemus

Goosebumps (2015) 

Olles vastumeelne kolima suurlinnast väikelinna, muutub peagi teismelise Zachi meel, kui ta avastab, et tema uue kodu naabriks osutub olema kaunis tüdruk nimega Hannah. Kuid kõige hea taga peitub alati ka midagi ebameeldivat, nii ka antud olukorras, kui Zach saab teada, et tema võluva naabriplika isa on veidralt müstiline R. L. Stine, menuka “Hirmujudinate” raamatusarja autor.

Zach peagi mõistab, et eelnimetatud kirjaniku veidrusel ja salapärasusel on ka põhjus, kuna viimane on oma enda fantaasia vang – koletised, mis on tema raamatud niivõrd kuulsaks teinud, on tegelikult reaalsed ning Stine kaitseb oma lugejaid nende eest, hoides neid koletisi raamatutes lukus.

Kuid kui Zach tahtmatult vabastab need koletised kirjaniku käsikirjadest ja viimased hakkavad linna terroriseerima, peavad Zach, tema sõber Champ, Hannah ja Stine võtma endale ette kohustuse saata need koletised tagasi sinna, kust nad tulid.

 

Pildiotsingu goosebumps 2 tulemus

Goosebumps 2: Haunted Halloween (2018) 

Halloween saab tõelisuseks R.L. Stine’i 400 miljonit eksemplari müünud raamatusarjal põhinevas uhiuues seikluskomöödias, mis on järg 2015. aasta menufilmile.

Filmis “Hirmujudinad 2: kummituslik halloween” saab näha uusi hirmuäratavaid, põnevaid ja naljakaid sündmusi, mis langevad osaks Quinni perele, kuhu kuuluvad abiturient Sarah (Madison Iseman), ta põhikooliõpilasest vend Sonny (Jeremy Ray Taylor) ja nende ema Kathy (Wendi McLendon-Covey). Sonny ja tema koolikaaslane Sam (Caleel Harris) on parimad sõbrad ja lisaks “Rämpsuvennad”, kes koguvad teiste ära visatud kraami. Kuid see töö viib nad kahjuks kokku Slappyga, pahatahtliku rääkiva nukuga avaldamata “Hirmujudinate” raamatust.

Pildiotsingu gremlins movie poster tulemus

Gremlins (1984) 

Leiutaja Randall Peltzer ostab ühelt vanalt hiinlaselt armsa välimusega loomakese ja kingib selle oma pojale sünnipäevaks. Loomakese pidamisel on kolm reeglit, talle ei tohi anda vett, tuleb vältida eredat valgust, eriti päevavalgust ja teda ei tohi toita pärast keskööd. Muidugi saab juhuslikult loomake märjaks ja paljunemise tulemusel tekib veel viis Mogwaid, nii on nende loomakeste nimi. Erinevalt esimesest, on need isendid oluliselt pahaloomulisemad ja pärast kesköist söömist ja kookonitest kasvamist on valmis väikesed koletised kes kogu linna terroriseerima hakkavad. Neel musta huumorisoont omavad loomakesed paljunevad pärast basseinisattumist ja nüüd on linnaelanikud tõsise probleemi ees.

Pildiotsingu gremlins 2 movie poster tulemus

Gremlins 2: The new Batch (1990)

Aastaid tagasi võitles Billy oma kodulinnakeses väikeste koletistega. Nüüd töötab ta ühes suures Manhattani firmas. Kui see firma vana hiinlase elumaja maha lammutab, satub Gizmo nende katselaborisse. Kuid peagi satub ta Billyga kokku, kes teda laboritöötajate eest peidab. Muidugi ei lase ka hädad end kaua oodata: Gizmo saab märjaks ja tekivad juurde üha uued paharetid. Sedakorda saavad paljud neist labori eksperimentaalsete jookide abil erinevaid võimeid ja kogu hoone kubiseb peagi kõikvõimalikest tavalistest ja eriskummalistest paharettidest. Nüüd peab Billy oma sõprade abil vaeva nägema, et elukad enne pimedat hävitada, vastasel korral seisaks Manhattan silmitsi probleemidega, mida pole veel enne nähtud.

Pildiotsingu harry potter saga poster tulemus

Harry Potter (2001-2011)

Ma ei oska siia mingit kindlat kirjeldust panna. Iga filmi juures on erinev lugu, samas kes ei teaks Harry Potterit eks? “Orvust poiss, kes peab vastu hakkama kurjale Voldemortile, kes teda juba korra tappa on tahtnud.” Nii vist? 😀

Pildiotsingu hocus pocus tulemus

Hocus Pocus (1993)

A curious youngster moves to Salem, where he struggles to fit in before awakening a trio of diabolical witches that were executed in the 17th century.

Pildiotsingu little shop of horrors tulemus

Little shop of Horrors (1986)

Seymour Krelborn on nohiklik orb, kes töötab Mushniku lillepoes. Seymour on armunud oma kaastöötajasse Audrey Fulquardi. Ühel päeval avastab Seymour lilli uurides ühe täiesti ennenägematu taimeliigi ning paneb sellele nimeks Audrey II. Peagi selgub, et taim toitub verest ning Seymour hakkab söögi hankimiseks tapma…

Pildiotsingu mary and the witch's flower tulemus

Mary and the witch’s flower (2017) 

Mary is an ordinary young girl stuck in the country with her Great-Aunt Charlotte and seemingly no adventures or friends in sight. She follows a mysterious cat into the nearby forest, where she discovers an old broomstick and the strange Fly-by-Night flower, a rare plant that blossoms only once every seven years and only in that forest. Together the flower and the broomstick whisk Mary above the clouds and far away to Endor College – a school of magic run by headmistress Madam Mumblechook and the brilliant Doctor Dee. But there are terrible things happening at the school, and, when Mary tells a lie, she must risk her life to try to set things right. Based on Mary Stewart’s 1971 classic children’s book “The Little Broomstick”, “Mary and The Witch’s Flower” is an action-packed film full of jaw-dropping imaginative worlds, ingenious characters, and the stirring, heartfelt story of a young girl trying to find a place in the world. Featuring the voices of Ruby Barnhill and Academy …

Pildiotsingu practical magic tulemus

Practical Magic (1998)

Romantiline tragikomöödia õdedest Sallyst (Sandra Bullock) ja Gillianist (Nicole Kidman), keda painab iidne armuneedus – nimelt kipuvad kõik mehed, kellesse nende suguvõsa naised armuvad, ootamatult ja enneaegselt surema. Nii ongi Sally otsustanud mitte kunagi armuda, Gillianit tõmbab aga vastupandamatult meeste ja ohjeldamatute pidude poole. Kui tal tekib raskusi oma austajaga, alustavad kaunitarid võitlust suguvõsal lasuva needuse vastu.

*Seda olen ka kunagi ammu näinud. Jättis hästi kurva mulje. Kuigi kirjelduses oli, et komöödia ja mis veel. Viimane aeg oma mälu turgutada.

Pildiotsingu the brides of dracula tulemus

The brides of Dracula (1960)

Draculat selles filmis pole, on hoopis keegi parun Meinster (David Peel). Pruute selles filmis on, kuid nemad on parun Meinsteri, mitte Dracula omad. Aga vähemalt on Meinster vampiir, elab suures lossis ja maiustab lähedases külas elavate neiude verega ning mingi hetk saabub dr Van Helsing (Peter Cushing), kes peab tema tumedaid tegusid takistama.

Pildiotsingu the haunted mansion tulemus

The haunted mansion (2003)

Vana ja räämas Gracey häärber saab olema kohtumispaigaks kinnisvaramaaklerile Jime Eversile ja häärberi perekonnale koos 999 kummitusega. Mängu astub sensitiiv Leota, kes püüab murda häärberil lausuvat needust enne, kui aeg otsa saab.

 

Pildiotsingu the nightmare before christmas tulemus

The nightmare before Christmas (1993)

Jack Skellington (Danny Elfman/Chris Sarandon), Halloweenilinna kuningas on tüdinenud iga-aastasest Halloweenipeost ja tahaks midagi uut proovida. Kui ta ühel päeval Jõululinna eksib, satub ta jõuludest sedavõrd vaimustusse, et üritab kõiki Halloweenilinna elanikke veenda, kui tore oleks jõulupidu korraldada. Kuid ta ise ei mõista päris hästi jõulude põhimõtet ja ei suuda ka teistele seletada, kuidas üks tõeline jõulupidu olema peaks. Lootuses jõule rohkem mõista, röövib ta Jõuluvana ja hakkab ise kinke jagama. Kuid kingid Halloweenilinnast ei vasta laste ootustele.

 

Pildiotsingu the witches tulemus

The witches (1990)

Roahl Dahli jutustusel põhinev fantaasiafilm poisist nimega Luke (Jasen Fisher), kes on orvuks jäänud ning vanaemaga Inglismaale läinud. Hotelli, kus nad viibivad, koguneb seltskond nõidu, kellel on plaan pühkida maamuna pealt kõik lapsed, ja Luke peab püüdma neid takistada – mis sest, et ta on hiireks muudetud!

Pildiotsingu the witches of eastwick tulemus

The witches of Eastwick (1987) 

Kolme vallalise naise – Alex Medfordi (Cher), Jane Spoffordi (Susan Sarandon) ja Sukie Ridgemonti (Michelle Pfeiffer) – soovid täituvad, kui nende ellu tuleb saladuslik ja kena mees Daryl Van Horne (Jack Nicholson).

Pildiotsingu wallace and gromit the curse of the were rabbit tulemus

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit (2005)

Iga-aastane Nunnukonkurss – kõige suuremate porgandite, kõrvitsate ja kaalikate kasvatamisvõistlus on lähenemas. Samal ajal tegelevad leidur Wallace (Peter Sallis) ning tema ustav abiline, koer Gromit (Ralph Fiennes), edukalt kahjuritõrjetööga.

Vaid mõned päevad enne võistlust hakkab öösiti aga hävinema suurtes kogustes kohalikke peenramaid. Nüüd palub võistluste peakorraldaja Wallacel ning Gromitil asja uurida ning linn päästa.

*Samalt tegialt meeldis mulle ka Chicken Run.

***

Siit on veel puudu Halloweentown, sest seda ma ei saanud, sealt kust ma tavaliselt tõmban. Mis veel huvi pakkus oli Boo!  aga seda samamoodi ei saanud sealt, kust ma alla laen. Kindlasti on veel filme, mida vaadata, mis ei oleks sellised õudukad. Casper oli vist üks selline.. Ja muidugi on hullupööra neid õudukaid. Ja mulle ei meeldi õudukad.

Vanasti sai sõbrannaga koos vaadata neid. Päeval. Aga nüüd ei aitäh 😀

Mu jõululist on muidugi kordades pikem… Eriti kui ma nüüd veel asju juurde tõmbasin. Aga kui päeval telekast midagi ei tule, siis miks mitte mitut jõulukat ühel päeval ära vaadata, eks?

Nüüd saate vähe aimu, mis filme mulle meeldib vaadata. Tegelikult olen suur Marveli filmide fänn ka. DC teeb jälle paremaid multikaid. Multikatest meeldivad ka erinevad Jaapani omad, ning loomulikult Disney 😀

Üritan oma vanade filmide kogu ka täiendada. St siis 40-60ndate filme. Nagu näha siis 80-90ndate filmid ei saa ka kuidagi mu kaustast puududa.

Ehk saate siit ka mingeid filmi mõtteid, mida vaadata. Või kui arvate, et midagi on siit veel puudu, siis võite samuti märku anda.

Teie C.

*Eesti keelne filmi kirjeldus võetud SIIT

*Inglise keelne on IMDB’st

*Postrid kõik google’ist.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s