Ongi Detsember!!

Hehe, käes on detsember! Minu lemmik kuu. Vist. Ma olen seda nii kaua oodanud. Ja nüüd ma saan lõpuks kõik oma jõulutunded valla lasta 😀

Alustasime kodu koristamisega juba 30 nov. ehk siis laupäeval. Kõigepealt tekitasime totaalse kaose ja siis hakkasime midagi korda saama. Ja siis lõpus kaunistasin ka, asjadega mis meil olid. Ei näe mõtet, iga aasta mingeid uusi kaunistusi osta. Ikka proovid ju hakkama saada asjadest mis olemas on. Põhjusega said need ju ostetud.

Nii et esimesel advendil oli meil maja juba ilusti jõulumeeleolus. Hommikul ajasime selga ka jõulu pidžaama. Lõuna aeg tegime ahju alla tule ja samas ka kaminasse tule. Miks mitte advendi aeg seda teha eks? Mu unistus oli, et nii äge oleks ju üks perepilt teha kaminaees, mis on kaunistatud ja samas kus ka tuli praksub. Jahah.. See ei läinud üldse nii nagu ma plaanisin 😀 . Poiss spurtis koguaeg kaamera poole. Ja kui me teda kinni üritasime hoida, siis oli kisa kui palju.

Ehk siis panin kaamera taimerile, panin et teeb 10 pilti järjest ja proovisime vist 3 korda ja siis A sai pahaseks ja ütles et ei enam. Ja nendest 30st pildist saime konkreetselt ainult 1 pildi, mis oli piisavalt ilus 😀 Nüüd ma kavatsen selle välja lasta printida(x6) ja laiali saata, koos jõulu kaardiga. Mu vanaemad oleks sellest sillas. Väike A on ju nende kõigi kullatera 😀  Plaanisin, et prindin kuskil 6 pilti äkki. Üks meile raami sisse, üks A emale, üks minu emale, üks ühele vanaemale, üks teisele vanaemale ja vb üks tädile. Üks vanaema kindlasti paneks selle raami sisse ja kuskile kapile, et kõik ikka näeksid 😀

Käisime eile ka advendikalendri jahil. Terve novembri mõtlesin, et ah aega on. Ja siis oli esimene detsember ja polnud enam mida võtta. Tahtsin ühte kindlat, aga see oli kõik ära ostetud, nii et leppisin siis toy story kalendriga 😀 Härra sai avengeri kalendri ja oli kuri, et mis mõttes seal shokolaad ei ole avengeri teemaline?? Nagu.. See ongi lihtsalt ju karbi peal see pilt. Shokolaad on ikka jõulu teemaline seal sees. Daah..

Ja siis peale poes käiku tahtsime ka kuuse juurde minna, et selle lampide süütamine jne. Me ei saanud poest kojugi normaalselt. Sellised ummikud olid. Härra veel arvas, et oh pargime auto kuskile sinna ja lähme jala siis. Ausalt me poleks elusees seda parkimiskohta leidnud. Ja kui oleks siis oleks kõik läbi olnud ja siis oleks pidanud hakkama autoga koju sõitma, ja seda oleks ka mingi tundaega teinud. Sest et mega ummikud olid ikka. Nii et me sõitsime siis koju, parkisime auto hoovi. Mina sättisin poissi vankrisse ja härra käis toas toidu asju ära viimas ja samas ka pükse vahetamas ja kindaid otsimas.

Jalutasime siis keskväljakule, kus kõik avamine läbi oli, aga inimesi endiselt megalt vooris. Mõtlesime, et proovime veel kuuse juurde saada, aga no poole teepeal keerasime otsa ringi ja läksime koju tagasi. Vankriga polnud seal ruumi. Poleks niisamagi ruumi olnud, aga lapsega käeotas oleks ta kindlasti meil kuskile ära kadundu vms. Nii et jah.

Aga poisile oli jälle vahva vaheldus. Me niisama ei käi nii hilja jalutamas ja üldse käime me vähem väljas kui võiks. Ma olen liiga laisk selleks. Kui käime, siis ma üritan et lähme jala, sest siis ta väsitab ennast rohkem ära. Aga ta tahab nii palju sülle, et ma lihtsalt ei jaksa teda tassida koguaeg. Ja vankriga on nii tüütu teda taga ajada. Ehk siis ma käin temaga pm ainult poes ja siis tipa tapa koju tagasi. Vihma ja külmaga teen ma seda võimalikult vähe 😀

Nüüd kui lumi maas on, on poisil ehk ka lahedam õues. Ei määri riideid esiteks nii ära haha 😀 Ja hoopis teistmoodi..

Aa ja päkakad hakkasid meil ka käima. Täna juba läks ise sussi juurde. Eile pidime suunama, et näe vaata mis seal.. Ooo siin päkapikud käinud, vaata mis head sa said. Täna tuli voodist välja, jutustas täiega ja siis nägi sussi. Meenus et eelmisel päeval oli seal ju midagi, äkki on täna ka. Läks sinna ja siis Ooooo vauuu, krahmas maiuse sussist välja ja tuli aitäääh, et tee pakk lahti 😀 Paistab et on nii head asjad sussis, et meile ei anta isegi maitsa neid 😀

Nüüd on nii tore, et saab hommikul vlogmasse kohvi kõrvale vaadata. Nii palju kui neid veel väljas on. Ootan oma lemmik UK youtuberitelt veel, aga äkki homme juba on hihi.

Üks asi millest ma aru ei saa on, et miks inimesed nii vara endale kuuse tuppa toovad? Ma saan aru, et tood oksi koju või teed nendest pärja vms, aga miks nii vara kuusk juba püsti panna? Üks UK pere, keda ma jälgin, nad panid instagrami pildi ja küsisid et paljudel kuusk juba toas on ja siis paljud et oh juba toas ja üks vastas et juba oktoobrist on kuust toas. halloo miks??

Meil on alati olnud traditsioon, et 24 dets tuuakse kuusk tuppa ja siis kaunistame ja paneme tuled jne.

Nüüd ma loodan, et saan härra ära räägitud ja toome ka see aasta kuuse, aga ta raiub et meil ei ole ruumi. Mul oli eelmine aasta tehtud nurk, kuusele, kuhu tema nüüd oma tavaari tassinud on ja selle nurga nö ära on omastanud. Ütlesin, et ma panen need mujale, siis tema, et oh sind hakkavad häirime, et miks need siin peavad olema ja bla bla. Kui ma need ise eest ära tõstan, siis ilmselgelt mind häirima ei hakka. Ma tahan kuuske tuppa, ja ma vist ennem ei jäta kui see kuusk olemas on 😀

Ise mõtlen, et äkki 3ndal advendil võiks tuppa tuua, sest me oleme jõulud sõidus ja et saaksime seda ise natuke kauem nautida. 23-26 vist oleme ära. Siis saame ehk paariks päevaks koju ja siis aastavahetuseks jälle sõitu. Aga nüüd kohe detsembri alguseks ma küll kuuske tuppa ei taha. See rikub minu jaoks selle jõulu vb ära. Et see ei ole siis enam ju nii eriline.

Vot. Tänaseks nii.. Vb  üritaks ka blogmassi teha? ha ha keda ma lollitan, mul pole raudselt nii palju rääkidagi millestki.

Järgmise korrani. Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s