Nädala menüüd #1 #2

Nagu ka eelmisel aastal, siis üritame ka see aasta koostada endale nädala menüüd, et nö eelarvet ohjes hoida. 2019 aasta me kukkusime haledalt selle plaaniga läbi, nii et proovime siis see aasta natuke paremini hakkama saada.

Ühe nädala oleme edukalt hakkama saanud. Käisime nädal tagasi (ka pühapäev) shoppamas. Läksime veits üle eelarve, aga kui majapidamis asjad sealt maha arvestada, siis olime tegelikult toidu poolest eelarves.

Nüüd reedel käisime me juba uue nädala jaoks asju valmis ostmas, nii et ehk saame selle nädala ka ilusti üle elatud 😀

Selles mõttes olime me edukad, et me toiduasju poest ei ostnud. Tähendab mina ei käinud üldse poes. Muidugi ma unustasin oma käekoti ka maale, kus mu rahakott sees oli jne, et ma polekski saanud käia, aga meil ei olnud midagi vaja ka.

Nüüd ma olen siin usin rosin olnud ja ise saia küpsetanud. Hetkel läheb meile sai rohkem peale, kui leib, nii et proovisin ise saia teha. Ja tuli täitsa edukalt välja. Järgmine kord tean, et pean natuke vähem soola panema, siis on ikka täitsa õige ja hea 😀 Ja kui arvestada, palju see ise teha kokku maksab, siis on see odavam.

Pärm maksab 14 senti ja kilo jahu oli soodukaga 49 senti ja see tuleb palju suurem kui poest ostes..

Aga mis meil siis menüüs oli see nädal ?

Pühapäev – shampinjoni-peekoni pasta

Teisipäev- kartul-porgand-peekoni viilud ahjus.

Kolmapäev- kanasupp

Reedel- kanaga tortilla/wrap.

Laupäev- guljašš

Pühapäev- sõime veel guljašši aga õhtuks võiks veel midagi teha, ehk teen siis saksa kartulisalatit.

Miks mul siin kohati üle päeva kirjutatud on või nii, siis osa asju saime mitu päeva süüa.

Ma teen tavaliselt kord päevas sooja söögi, või siis kord üle päeva, oleneb mis söök olnud on. Ehk hommikul siis kas võikud, pudru või muna ja kuskil 17 ajaks üritan siis põhiasja valmis saada. Hiljem näksime puuvilju või nii. Et nälga me õhtul ei tunne 😀

Nüüd uueks nädalaks on plaan:

Esmaspäev- makaronid viineritega (pannil praetud)

Teisipäev- frikadellisupp

Neljapäev/reede- kartulivorm hakklihaga

Laupäev/pühapäev- kartul ja šnitsel (eelmisest korrast viskasin sügavkülma, nüüd vaja ainult soendada) Kui just maale ei lähe.

Uuel nädalal nüüd sõltub kaua mida sööb. Makarone jätkus vaevu kaheks päevaks. Suppi saab ka 2-3 päeva. Kartulivorm on tavaliselt 2 päeva. Ja nädalavahetus on selline, kus ei viitsi väga kokata. Kes teab äkki lähme maale ja kui ei lähe siis saab sügavkülmast miskit teha.

 

Kuna me ei alustanud sellega otse kuualgusest, vaid 12 jaanuarist, siis on meil alles teine nädal käsil. Nüüd tuleb järgmiseks nädalaks menüüd mõelda, aga siis me lähme ka mu ema juurde ja oleme seal nv. Ehk siis natuke vähem mõtlemist, kui nüüd see nädal.

Ma olen väga selline.. basic.

Kas Teie teete ka nädalaks menüüd ette? Mis Teil menüüs on? Otsite kuskilt netist, või teete isude järgi?

Järgmise korrani. Teie C.