Reno raamat. Plaanid

Vana maja renoveerimise päevaraamat?

Oleme oma eluga sealmaal, et majja kolimine hakkab vaikselt tõeks saama. See tähendab minu jaoks väga väikest uneaega, sest mu mõtted ketravad poole ööni, et kuidas saaks ja mida saaks ja millal saaks ja mis oleks mõistlik ennem ja mis hiljem jne. Üks lõpmatu keeris lihtsalt.

Fakt on see, et me peame laenu võtma, et me saaksime endale vee majja ja solgivee majast välja. Pluss siis vannituba korda ja köök ka kasutuskõlblikuks. St seda saab kasutada, aga seal ei ole .. eluks vajalike asju, nagu nt külmik, elektripliit ja ahi, jaaa tasapindu kuhu oma kola koguda ja kus peal normaalselt süüa teha.

Seal on meil puupliit, aga ma ei ole eriline pliidipeal küpsetaja. Mu ideaal oleks see seal üldse ära lammutada, aga paljud laidavad seda mõtet maha, sest omg kui head söögid pliidilt tulevad. Jah võibolla tõesti, aga see nõuab vaba aega, et esiteks pliiti kütta, teiseks sööks ette valmistada ja see siis kas seal ahju visata või pannil praadida. Ja siis veel sama aeg puid juurde visata. Tundub kuidagi hullem jeblamine. Või ma lihsalt mõtlen asja hullemaks kui see on?

Praegu on nii põnev aeg, sest me planeerime ja paneme plaane paika. Me arvatavasti augusti esimesed kaks nädalat tõmbleme seal ennast ribadeks. Siis tuleb isa meile köögi põrandat sirgeks ajama, toestama. Veevärki paika panema, torusid vedama nii sisse kui välja. Siis vannituba pesemisvõimaluseni valmis ehitama. Vannituba on meil ainult seinad ja tellistest põrand praegu. Nii et see tuleb pm täiesti nullist üles ehitada.

Isa arvutas meile enam-vähem materjali kulu ka välja. Sp ma nii vara ka neid vannitoa ja köögi veevärgi asukohtasid mõtlema hakkasin. Eisteks kuidas saaks lihtsamalt ja kiiremini. Et ei peaks hullult palju vaeva nägema sellega. Seega tulevad need ühte seina. Köögis siis kraanikauss ja nõudepesumasin kõrvuti ja vannitoas siis vann, dušš, wc pott, kraanikauss ja pesumasin ka ühes seinas. AGA vann ja dušš jäävad nagu klaasist seina taha ja on nagu eraldatud ruum. Eraldatud märgala. See siis tuleb plaatida. Ja seal kus siis pott, valamu ja pesumasin tuleb, seal on siis puitpõrand. Seda on lihtne paigaldada ja sobib sellisesse ruumi. Kõlab vb imelikult ja raske/kole ettekujutada, kuidas kõik välja näeb, kui kõik ühes seinas on, ja teine pool seina nagu jääb tühi, aga sinna on plaan mingi pikem kapp või kummut muretseda, kus siis rätikuid ja muid nodi hoida. Ehk ma usun, et jääb ikka välimusega rahule.

Ma olen nii elevil lihtsalt. Ja ma kujutan ette, et kui sisse kolime ja soola ja leiva teeme, siis sõbrad on, et wow jaanipäeval käisime ja siin polnud midagi ja nüüd boom vesi majas ja vannituba valmis 😀 Pluss köögis siis ehk juba ka uus köögimööbel jne.

See köögimööbli nuputamine on olnud üks peavalu. Ma olen reaaaalselt miljon plaani teinud. Küll erinevad kapid ja toonid ja paigutused jne . Ses mõttes, on meil tehnika välja valitud juba. Mul on kõik ära salvestatud. Side-by-syde külmik, integreeritav pliit, ahi ja nõudepesumasin. Nüüd oligi vaja lihtsalt sobiv kujundus leida sinna kööki, kuhu siis kõik asjad ära panna.

Valisime siis IKEA köögi välja. Seal planner juba pähe kulunud ausalt öeldes. Aga lõpuks leidsin selle nö ÕIGE. Ma loodan vähemalt. Muidugi see 3d versioon mis ta seal näitab, ei ole välimuselt see õige, aga eraldi pilte otsida siis tundub ikka mega ilus. Loodan et on ka. Ma juba ooootan millal ma seda puslet kokku saaks panema hakata. Kujutan ette et ma siis kirun ennast maa-alla, et miks niii loll ja nii palju huiamist sellega. Aga eks näis, kuidas asjad kulgevad, vb on see kökimöki ja teeks teinekordki.

Järgmine kord räägin meie tegemistest lähemalt, hetkel on see lihtsalt nö plaan ja fantaseerimine. Pluss see on mul tükk aega draftis olnud ja asjad on sellest faasist natukene edasi arenenud.

Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s