Renoveerimis päevik. Ajajoon

2 juuni 2020

Võtsin asja kätte ja küsisin otse, mis plaan meil on. Kui leping läbi saab, mis edasi? Härra oli siis, et tema ei tea. Ma räägin, et mul on siis plaan. Tal võttis kohe seest kõhedaks, et mida ma nüüd JÄLLE välja olen genereerinud. Rääkisin veits arglikult oma plaani ära, et alustaks majas siis köögi põrandast. Soojustaks ja teeks ja kui juba seal sees oleme, siis üritaks üüri raha kõrvale panna, mis me siin muidu ära maksame. Ja kui võimalust on siis nokitseks vaikselt seest edasi.

Rääkisin sellest teemast täna pikalt ja laialt emale, et mis ma mõtlen ja kuidas võiks. Ja siis ema arutas seda ka täna isaga ja isa juba soovitas kuidas seal mida võiks. See tähendab ka nende jaoks siis väikest lisa projekti see suvi. Nad samamoodi nokitsevad oma maja kallal ja iga suvi on isa puhkuse aeg neil seal midagi korda tehtud.

Eelmine aasta tegid nemad endal köögi põranda korda. Selle vahega, et kelder on neil nii võrd palju kasutusel on boiler on seal all peidus. Aga põrand oli neil ka samamoodi mäda, et kui isa seal kõndis siis pool elamist vappus. Me naerame, et ta on nii paks, et maja vajub kokku, tegelt on ta ainult natuke juurde võtnud ja päris 100kg välja ei vea 😀

Ehk siis ema on hea inimene kellelt nõu küsida, et palju neil maksma läks, mis materjali neil läks jne.

Meie köögiga on erinev see, et see on väiksem ja keldrisse koguneb vesi kevadel. Mis meil on lihtsam, on see et meil ei ole paekivine pinnas 😀 Kui me majja torusid kaevame, siis me ei pea sellega nii suurt vaeva nägema, nagu nemad.

Me siiski peame veel lisa kaevamist tegema, et keldrist vesi mujale juhtida, siis killustikku täis JA SIIS uued talad, torud, soojustus jne. Sellest olen ma juba siin küllalt kirjutanud.

Muidugi tuleks seal ka soojustus kõik uus teha. Aga see nõuab siis juba seda, et me peame väljast kõik krohvi ja muud jamad maha kraapima/lõhkuma ja siis vill ja muud jutud. Oleks ju tore, kui selle saaks kohe teha, et majas oleks hea ja soe. Aga.. See nõuab jälle suuremat varandust. Et kui juba soojustus ja fassaad, siis võiks ju uued ja soojad aknad olla, aga kas sellel on jälle mõtet, kui me tahame maja laiendada. Samas aknaid saab ju uude seina ringi panna. Aga ..Hmm.

4 juuni 2020

Meie korteri omanik kirjutas ja küsis, et kas meil on plaan lepingut pikendada või see aasta enam mitte.

Olen vastust kirjutanud talle, aga pole julenud veel ära saata, sest siis ongi asi lõplik. Aga ma ei kannnnata seal enam olllaaaaa!!!

24 juuni

Mu isa käis maja üle vaatamas. Mõõtis ja joonistas. Ronis keldrisse ja seal hoopis valatud põrand, mis on vajunud ja seda lõhkuda on suur töö. Ütles et lihtsam on seda alt toestada ja soojustada ja vb sinna põrand valada, aga ta pidi veel mõtlema, et mis kõige parem valik on. Ja Augustist hakkame ehitama!

28 juuli

Materjalide ostmine. Meie esimene käik puumarketisse ja Viru Elektrisse. Samuti ostsime ka oma köögitehnika sellel päeval ära. 

Samuti alustasime juba eeltööga. Tegime kuudiku tühjaks. Kuudik on see siis ‘tuba’ kuhu meie tulevane vannituba tuleb. Seal oli seinas üks suuur maast laeni riiul, see tuli tühjaks teha ja välja lammutada, pluss muust kolast tühjaks teha. Samuti oli vaja põrand telliskividest tühjaks teha. Ja kuna see kuudik ehitati hiljem juurde, siis oli välisfassaadi osa nö üks toa sein, see siis tuli kõik puhtaks teha. See oli mingi imelik savi ja mingi pudru segu. A lõikas ruudu sisse ja siis kangiga kangutas need sealt seinast lahti. 

29 juuli

Tassisime köögist kõik ebavajaliku mööbli välja. Sinna küll kogunes ajapikku igast nodi juurde, kuid suures pildis sai see ikkagi tühjaks.

30 juuli

Meie esimene Puumarketi tellimus saabus. Suure kraanaga. A vend oli ka oma lastega maal ja põnevat vaatamist jagus kõigile.

1 august

Meie köögi tehnika saabus. Külmiku tuppa tassimine oli tükk tööd, aga A ütles, et see oli lihtne. No ma ei tea. Igatahes minu nunnu. Ma kallistasin ja silitasin seda kappi nagu ma ei tea mis asi 😀 Nii ilus ja nii suur ja lai ja.. Aah. Hea, et me ikka jäämasinaga kapi valisime.

Samuti lammutasime me majast rõveda ja suure diivani ära. Te ei kujuta ette, millist rahuldust see pakkus. See oli niiii kole ja suur ja kobakas ja ebapraktiline ja seal oli nii ebamugav istuda. Samal päeval tassisime sealt veel ebavajaliku kapi välja ja sättisime laua ja tugitoolid sinna, et oleks hommikul hea seal kohvi ja teed juua.

2 august

Käisime poes sisseoste tegemas, et meie uus külmik oma eesmärki täita saaks. See tähendas siis seda, et järgmisel hommikul saime me ise toas rahulikult oma hommikut nautida ja ei pidanud teise majja kooserdama.

Sel päeval lammutasime me ka magamistoast kapi välja. Tegelikult võtsime ta lihtsalt lahti ja viisime eest ära. Hakkasime ka vaikselt põrandat üles võtma, et teada saada mis seal all toimub ja palju meil seal tegemist on. Tundus, et lihtne. Uued talad, osb peale siis vill vahele ja uus osb kiht peale.

Lihtne my ass. Poisile panime arvutist multikad mängima, et saaksime ise rahulikult magamistoas möllata. Seda möllamist tuli küll ja veel. Kõik oleks super hea ja lihtne olnud, kui kõik asjad oleks loodis olnud. St siis puitmaterjal ja ka vundament. Pluss keldrist oli nii palju niiskust üles õhkand, et üks vundamendipealne laud/tala oli jumala must ja mäda, küll mitte üleni, aga ikka.

Me jaurasime nende laagide loodi saamisega meeeletult. Lõpuks lõi A käega, sest asjad ei läinud üldse nii nagu ta oleks tahtnud.

4 august

Meil läks päev raisku, sest me pidime tulema korterit näitama. Omanik pani kuulutuse juba üles ja huvilised tahtsid käia üle kaemas. Muidugi kasutasime ka juhust ja tellisime materjali veel juurde. Kuid pikas perspektiivis läks see päev jumala pekki.

Õhtul tuli meile mu vend appi. Ta oli laupäeval läinud ema ja isa juurde, kes samuti köögis remonti tegid ja vaikselt ajahätta jäid. Kahekesi tegid nad isaga sups asjad valmis. Nii et vend startis siis ühelt objektilt teisele. Natuke mökutatud ja juttu räägitud hakkas vend kohe tööle ja saime laagid paika. Poiss jäi ämma juurde tuttu, nii et me saime poole ööni seal mässata. Ehk siis kella 1’ks öösel oli meil pool põrandat soojustatud. Kell 2 öösel panime me juba osb’d peale. Üks jupp jäi meil küll tegemata, sest meil oli vaja auku puurida, aga meil ei olnud ei puuri ega tüübleid, nii et need jäid siis isa tulekut ootama.

5 august

Meile saabus tellitud kopp. Saabus ta kell 9 hommikul. Aga kaevama hakkasime alles 11 aeg. Esimesena kaevas A elektripostist majani, et saaksime maa-aluse kaabli panna.

Mina puhastasin see aeg, magamistoa soojamüüri sellest rõvedast pruunikast kollasest värvist, mis meenutas pasalahtisust. Kasutasin terve pudeli ära, aga ütleme nii, et seda jäi veel puudu, et oleks ideaalse tulemuse saanud. Kuna meil ei olnud seal soojamüüri ees veel põrandat all nö, st viimane laag ootas kinnitamist ja soojustamist ja osb kihti, siis pidin seal kuidagi vundamendi ja tagumise laagi peal tasakaalu hoidma, et seda kraapida saaks. Mingi hetk tuli ka minu pikkus mängu, nii et palusin vennal asja üle võtta.

Kui A oli oma kaabli auguga ühelpool, siis alustas ta veetrassi kaevamist. Nö. Ehk siis majast kaevuni oli vaja torude ja vee jaoks kraavi kaevata. See läks palju libedamalt, kui esimene kaevamine, siis oli juba masina tunnetus selge.

Õhtul saabus isa, kes kohe kopa selga istus ja kaevama hakkas. Ta suur unistus on koguaeg kaevata. Isa tuli muidugi suuuuure koormaga, mida pea kõike läks objektil vaja.

Isa järgi tulid ka ema ja mu onu, kes poisi kaasa haarasid ja ema juurde tagasi sõitsid. Poiss oli meil üks suur takistus, sest ta nõudis koguaeg tähelepanu ja vingus ja jonnis. Jube raske oli keskenduda või mingile probleemile lahendust leida ja arutada, kui üks kõrval lihtsalt undas. Poisil oli muidugi ema juures väga tore ja äge, sai onuga igasugu ägedaid asju korda saata.

6 august

Isa saatis mind vennaga põltsamaale san asju ostma. Mina ja mu vend, kes teavad torutöödest meeeeletult palju eks. Iroonia. Õnneks saime kõik vajalikud asjad ostetud, muidugi niipalju kui sealt võtta oli. Üks asi vist oli meil teistmoodi kui isal välja kirjutatud, aga üldjoontes läks edukalt.

See aeg kui me vennaga poes olime, kaevas / uuristas isa meil kuudiku vundamendist auku läbi, kust vee toru sisse saaks tulla. Siis oli vaja kuudikust teine auk vundamendist läbi saada, aga see siis juba keldrisse, kuhu meil nö veesõlm tuleb. Kõik veevärk on seal, et kui peaks midagi juhtuma, siis kõik vesi voolab maha ja ei tekita meile totaalset kaost. Sama päeva õhtuks jooksis meil vesi majast läbi.

Kui me poes olime, siis isa ja A panid ka pumba kaevu ja ühendasid toru/voolikuga ära ja lasid juba mitmendat korda kaevu tühjaks.

7 august

Sel päeval oli isa rivist väljas. Kõhuviirus. Öösel kella poole kolmest hakkas pihta ja oli õhtuni välja suht laip. Me käisime A’ga Viljandis poodides, nii et tõime talle rohtu, mis kõvasti kaasa aitasid ja saigi juba õhtul jalule. Nõrgemana, kui muidu, aga ikkagi. Olemine oli juba õhtuks märksa parem. Muidugi selleks hetkeks oli meil kuivkäimla välja lammutatud ja tühjaks tehtud, nii et ainuke variant oli labidaga kuskile metsa äärde joosta. Bad luck.

Viljandist tagasi tulles hakkasime kohe tööle. Hakkasime keldrit tühjaks loopima. Kuna seal oli kevadeti vesi sees, tegelikult too hetk oli ka veel vesi sees, siis kõik puidust riiulid ja asjad oli niiiiii läbi mädanenud, et jube. Midagi tervelt sealt kätte ei saanud. Kõik oli nii pehkinud ja mäda lihtsalt. Vend tampis labidaga kõik puud sodimaks, siis rookisime need suva potti, mis seal all oli olnud ja siis sealt andsime tuulutus luugist need välja, A võttis vastu, pani kärusse ja viis metsa. Sellega läks meil äkki tunnikese või isegi rohkem.

Õhtul 9 aeg, oli kelder nii kaugel, et A ja mu vend tassisid juba killustiku ja liiva sinna sisse. Isa oli selleks hetkeks ka juba nii tragi, et läks siis keldrisse siluma ja tasandama seda.

8 august

Kelder oli nii kaugel, et kell 10 valasid mehed juba keldri põrandat. Isa oli keldris ja tasandas seda, kui A ja mu vend seda segu keerasid. St segumasin ikka oli, mis seda keeras, aga sinna oli ju vaja kildu ja liiva, tsementi ja vett juurde panna. Kuna see oli laupäev, siis peale põranda valamist pakkis mu vend asjad kokku ja sättis linna tagasi.

Salaja panin talle raha ka rahakotivahele, tänutäheks, et oma puhkusest meile appi tuli. Selle eest sain korraliku peapesu, aga isa tuli appi nii et sain vennale natuke head teha haha 😀

Meie käisime sel päeval ka Lättis Ikeas. Kasutasime juhust ja käisime isa autoga, sest tal on suurem auto ja kärukonks. Kuna selle valamisega läks kauem, siis saime suht hilja startima. Käisime ennem veel kiirel alkorallil, sest teadsime et hiljem nkn ei jõua. Mis oli tõsi.

Ikeasse jõudsime me kuskil kell.. 17? või isegi natuke paele. Suht hilja. Spurtisime suht otsejoones sinna arvutitaha ja hakkasin sinna meie kööki kritseldama. Muidugi oli kõik Läti keeles ja mitte la persetki aru ei saanud. Aga kuna ma olin seda programmi miljon korda kodus läbi teinud, siis asjade järjestus oli suht meeles. Siiiiiis me ootasime. Ja ootasime. Ja ootasime.. Ja ootasime.

Kuni siis A käis seal ringi ja tuleb räägib, et seal on arvuti juures mingi see masin, kust numbri peab võtma. Tore.. Mida me siis mökutasime??

Läksin siis võtsin selle nr ja .. Sain kohe jutule, aga too naine ei oskand väga inglise keelt, nii et suht ruttu kutsus teise neiu, kes meiega siis inglise keeles rääkis. Kuna meil läks seal passides nii kaua aega, ei saanud me päris kõike mida vaja oli.
Ta aitas meil natuke muudatusi seal tea, mida ise ei osanud otsidagi ja läksime siis maksma. Kuna ma suutsin kõige populaarsema stiili valida, siis jäime mõnest kapiuksest ja siinidest ja miskist ilma, aga eks ma tellin need siis Tallinnasse. Peab lihtsalt silma peal hoidma, et millal need müüki tulevad. Mingid asjad olid juba nö vana mudel, mis müügist üldse ära kadusid, nt kraanikauss ja segisti mille valisime. Aga need me saame tavalisest ehituspoest ka osta.

Pidime veel saatelehe või tšeki või mis iganes alusel paar asja ise üles otsima ja läksimegi maksma. A oli selleks hetkeks nii läbi, et tema jäi autosse ootama, kunas helistatakse et meie asjad on kokku komplekteeritud ja võime need peale korjata, mina läksin aga uuele ringile poodi, et natuke ringi vaadata ja poisile voodilina osta haha 😀 Loll ostsin 1 kummiga lina, miks ma ei mõelnud, et neid võiks mitu võtta, et kui üks on pesus, siis saab teise peale visata??

Iagatahes käisin suht jooksuga läbi sealt. Ostsin veel mõne padjapüüri ja lõikelaua ja miskit pudipadi veel, aga suht kui kassasse jõudsin, siis A helistas juba, et saame asjad kätte. Lõpuks kui tulema saime, oli kell äkki 20 juba? Suht hilja.

Koju jõudsime lõpuks kell 00. Ämm tegi megaaaaa hea ahju kana, aga kuna maja oli juba pime, siis me ei hakanud sinna kollama minema ja olimegi terve päeva näksi peal ainult.

Isa muidugi nautis seal üksi toimetamist, nii et kui me tagasi jõudsime, siis isal oli pool vannitoa põrandat tehtud. Vahesein verandalt oli lammutatud ja torud ja asjad kõik paigas. Sammuti olid poolel põrandal uued laagid ja soojustus ja pm laud peale panna ainult.

9 august.

A viimane puhkuse päev. Ilm oli mega kuum. Aga et head ilma ära kasutada, hakkasime veranda ja kuudiku katusega tegelema. Pidi ka suht kiire töö olema.

Eterniit tuli lups ja lups ilusti maha. Lihtsalt see mis eterniidi all oli, oli kohati valus haha 😀 Kuudiku poolelt tulid kõik talad maha võtta. Ja sellega meie päev ka lõppes.

Või tähendab, minu jaoks lõppes see varem, sest tundus et ma olin samamoodi kõhuviiruse saanud. Tundsin pool päeva, kuidas sees mullitab ja nii paha oli olla. Lõpuks kui see punn eest tuli, oli kohati kerge aga samas no mitte väga. Nii paha oli olla, et pidin lausa näpud kurku toppima. Siis sain kaks korda ropsida ja läksin magama. Õnneks rohkem kuskile jooksma ei pidanud, ei olnud nii seikluste rohke kui isal oli.

Õhtul läks ka A koju, sest esmaspäeval tööpäev. Koju jõudes oli samamoodi viirus käes. Temal läks õnnetult, sest pidi terve öö potti kallistama. Magamata öö.

Kirjutasin ka vennale, et viirus sai ka minu kätte, siis tema vastas et tal samamoodi. Tal läks õnneks, sest potti kallistama ei pidand, vaid tal oli lihtsalt paha ja nõrk olla, aga kuskilt välja ei ajanud midagi.

10 august

Hommikul ärgates oli isal juba kuudikule talad pandud. Et katust edasi teha, pidime suuna võtma Tartu poole, et ehituspoest vajaliku kile ja asju saada.

Saime bauhofist oma niiskustõkke vms asi see oli, kruvid. Siis suund K-rauta, kust emale ja isale sai puud jäänud tapeeti osta. Siis Espak, kust saime boileri ja mu kullakalli WC poti. Te ei kujuta ette kui kaua ma seda taga olen ajanud. Saime Grohe poti. Ma tahtsin, et see oleks külgedelt sile, mitte nende kruvi/tüüblite kohtadega, mis tobedalt tolmu koguks. Ja samas, et ta oleks seest normaalse alla minekuga, st et midagi sinna kinni ei jääks 😀

Käisime veel kodus A juures, tõime rohtu ja vett ja mahla, ning suundusimegi tagasi objektile. Teel sinna käisime veel kiiruga söömas. Isa tellis šnitsli, mina ainult friikaid, sest olemine oli veel kahtlane. Vb poole jaksasin ära süüa, siis hakkas jube kahtlane, nii et ülejäänud jäi isale. Isa praest oligi šnitsel kõige parem, kartul oli korraks fritist läbi lastud ‘ahju’ kartul, mis polnud isegi kuldseks lastud, kaste oli sousti laadne soe jama ja salat oli ka midagi mida isa ei suutnud süüa. Nii et isa siis mugis mu friikaid ja kastet haha 😀

Objektile tagasi jõudes ei olnud aega raisata. Kohe katusele ja tegutsema.Taladele roov peale, siis kile peale, siis roov. Me osb’ni ei jõudnudki see päev, mu meelest.

11 august.

Mina hommikul ärkasin, oli isal juba ühes otsas osb peale pandud. Ma ärkasin, siis panime puuduva osa kilet, siis sinna roov ja teispidi roov ja osb. Tol päeval ka kaugemale ei jõudnud, sest emaga videkõnet tehes, avastas ise, et katus jookseb kuidagi.. viltu. St ühest kohast hakkas katus ülevalt ülespoole jooksma. Nii et isa nägi terve ülejäänud õhtu vaeva, et see normaalselt jookseks nö. Ilge aju porrrr..

12 august

LÕPUKS jõudsime katuse panemiseni. Isa aitas mul esimese rea paika panna ja edasi tegelesin asjaga ise. Isa läks keldrisse meie veesõlmega tegelema.

Mingi hetk pidime korra põltsus käima, sest isal olid mõned kraanid ja asjad puudu. Tagasi tulime, siis jälle tööle tagasi. Kella 21ks oli lõpuks katus valmis.

Kella 23’ks oli meil majas vesi sees, nii et isa sai toas jalgu pesta. Käisime ämma juures söömes ja õhtu saigi otsa.

13 august.

Isa tegeles kuudikus veevärgiga. Vedas vajalikud torud, nii palju kui neid jätkus, tegi keldris ühendamised ja oligi aeg täis. St meil on survepaak, filtrid ja siis peaks tulema boiler, mida tolleks hetkeks veel ei olnud. Nii et isa tegi kõik võimalikud ettevalmistused, et kui boiler tuleb, siis saame taha ühendada. Tegelikult jäi meil veel soojavee torusid puudu, aga need saab kõik hiljem ka panna. Jube vihmane ja kole päev oli ka, nii et hea et katuse peale saime.

Isal oli plaan, et läheb 12ndal ära koju, aga kuna katusega läks nii pikalt siis jäi ta veel üheks päevaks, et saaks keldris ajsad tehtud.
Pakkisime oma asjad ja sõitsime ema juurde koju. Mina oma lapse juurde ja isa sõitis noh .. koju. Neil jäi veel paar asja ka pooleli, nii et isa sai neid lõpetada, enne kui soome tagasi.

15 august

Lõpuks tegime kaabli jaoks sooned seina magamistoas, A vedas isegi kaablid valmis, aga kuna kipsi jaoks freesi ei olnud, siis ei saanud me kipsi seina panna.

Ühesõnaga, meil olid tegusad nädalad. Aga ei saanud nii palju tehtud, kui me oleksime lootnud ja soovinud. Ülipikk postitus muidug. Aga see on ka mu enda jaoks, et oleks hea ülevaade, mis meil millal tehtud said.

Nüüd on meil suur töö veel köögipõrand ära teha. Õnneks lubas mu vend veel meile appi ja ka A sõber lubas, et saab meid aidata.

Kööki on siis vaja panna metall talad alla, et põrand oleks toestatud. Siis on vaja vanad plaadid põrandalt ära puhastada. Vana luugiauk kinni valada. Uus auk sisse teha. Siis on vaja põrand tasandada. Ja siis on põrand nagu valmis. Jääb veel parkett maha panna. Siis jääb kips seina panna, akent natuke edasi tõsta ja saabki mööblit kokku ja paika panna. Hihi.

Siis on meil veel, magamistoas kips seina, parkett maha. Uksekoht ringi tõsta jaaa… VANNITUBA.

Õnneks on meil septembri lõpuni aega. See teeb siis kuu ja veel natuke peale, et see asi ka korda saada ja saamegi sisse kolida no. PÕNEEEV.

Ma loodan, et järgmise postituseni pole nii pikk vahe, aga.. Kogu mu aeg on siin selle planeerimisele ja otsisimisele jne läinud.

Järgmise korrani. Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s