Renoveerimis päevik. Magamistuba

Oeh. Meie magamistuba on niii palju aega võtnud. Aga valmis ta sai. Noh.. põhimõtteliselt.

Seinad on värvitud. Soojamüür on värvitud. Lakke on lauad pandud. Põrandale parkett pandud. Liistud pandud. Ainuke mis puudub on laelamp. Ja noh mööbel. Isegi pistikupesad ja kõik on valmis pandud.

Magamistoas alustasime siis põranda soojustamisega. See oli meil juba tükk aega tehtud. Siis ma puhastasin soojamüüri, sest see oli lihtsalt üks kole.. kõhulahtisuse tooni.

Siis oli meil järgmine etapp ukse asukoha muutmine. See pidi ka kiire töö olema, aga kuna maja on suhteliselt loodist väljas, siis oli raske leida punkti, mille järgi uks paika panna. See takistus ületatud, sai hakata kipsi seina panema. Kõige viimasena sai köögipoolne sein kinni, sest sealt oli hea kööki asju viia ja välja tuua. Seda auku hoidsime siis võimalikult kaua lahti. Aga üks hetk pidi selle ikkagi kinni panema, et saaks kõik korralikult ära pahteldada.

See pahteldamine võttis omajagu aega. Oeh.. Mõnus tolmutamine ja siis jälle pahteldamine jaaa niii edas. Kui see tehtud sai, siis sai lõpuks krundi seina panna. Samal ajal tegelesin ka soojamüüri värvimisega. Puhastasin seda veel ennem vanast värvist puhtaks, lasin pikemalt toimida, et ehk tulevad need kohad ka puhtaks mis ennem ei tulnud, aga no ei tulnudki need puhtaks. Siis pesin ma selle puhtaks, pahteldasin mingid täkked ära ja siiiis värvisin valge ahjuvärviga. Selle jätsin ma nö krundi vävriks. Sest kui seinale värve ostma läksime, siis ostsime ka Tikkurila Muuri hele-hele halli tooni.

Seinade värvimine oli juba elevust tekitav etapp. See tähendab ju seda, et juba hakkab looma! Tuba hakkab ilmet võtma! 1 sein tuli meil Verona 130 (Viva Color) ja teised seinad Pacific30 . https://www.caparol.ee/kujundamine/varvikaardid siit 3d programmist leiab ilusti üles.

Poes valimine ei olnudki nii raske. Valik oli kas see toon või toon heledam. Härra oli ka ilusti nõus, nii et jäi vaid oodata, millal värv valmis segatakse.

Alustasin kõige tumedama seina värvimisest. See läks.. Esimene kord läks ilusti. Tähendab esimene kiht jäi ikka selline triibuline. Teine kiht jäi juba väga ilus. Aga kui ma teibid ära tõmbasin siis see tõmbas nurgadest värvi kaasa, nii et see rikkus ära ja pidin ikka üle värvima. Ja siiiiis ma keerasin pekki. Siis pidin uuesti üle värvima ja nüüd jäi see parem, kui ennem aga noh.. Võiks parem olla. Aga ma enam ei julge seda rikkuda haha 😀

Heledate seintega oli juba lihtne. Seal ei jäänud üldse mingeid triipe või asju näha. Piisas reaalselt ainult kahest korrast värvimisest.

Kui seinad korras, siis järgmine etapp- lagi. Tundus lihtne. Karkass lakke ja sinna peale lauad. Mmmhmh. Lagi oli nii vildakas, et karkassi pidi jebima, et see ilusti loodi jääks. Õnneks selle sai A ühe õhtuga tehtud, nii järgmisel päeval sai korralikult lae panemisele hagu anda. Kuna tuba ei ole päris, õige ja sirge, siis viimane lae laud oli ka illllge jebimine. Ühest otsast oli eelmise lauaga kõik, ja siis teisest otsast oli pool lauda puudu. Nii et kuskilt poole pealt pidi aretama ja lõikama, et üks laud sinna veel vahele mahuks. Sellega läks neil mitu katset, aga tehtud sai.

Nii et pühapäeval, sai siis uhkelt parketti panna. Mu vend tuli meile appi, nii et sama aeg toimus ka köögi põranda valamine. Ma siis mõtlesin, et olen ka kasulik ja panen kasvõi selle alusmati valmis. Seda oli üksi natuke pask panna, nii et palusin venna appi. Ta pani selle üksi ära.. Ok.. Ma siis niisama saamatu. Ja siis ma hakkasin üksi parketti panema. Aga ma alustasin valelt poolt ja siis mul jäi teise reaga veits..ee.. jama. Ma ei saanud seda ilusi sinna alla, et see klick käiks. Nii et see jäi sinna paika, kuni siis poisid olid ära valanud ja A sai appi tulla.

Siis A jäi hullult jokutama sinna. Ma ei tea mida ta vahtis ja luges seal .. Lihtsalt tundus et ta nagu mölutas seal. Okei, tal oli räige nohu tekkind öösel, ja põsed valutasid ja kerge palavik ja mega sitt olla.. Aga ma tahtsin täiega, et asi liiguks. Ma siis võtsin ohjad jälle enda kätte ja hakkasin siis mõõtma, et palju vaja parketist tükki lõigata, et sinna seinani ära mahuks ja samas vastu seina ei läheks. Sealt järgijäänud jupp järgmisesse ritta esimeseks tükiks, siis terved tükid ja siis jälle vaja mõõta ja lõigata. Mingi hetk pidin täitsa üksi panema ka, sest A läks teise majja ennast kraadima. Aga noh tehtud sai. Liistud pani õnneks härra kõik ise. Aga ma pidin seal veel haamriga käima üle toksimas neid, sest ma ei tea… naelapüssil ei saanud vist reguleerida, et nael sügavamale läheks ja et seda pead sinna nii välja ei jääks.. Not. Veits pahaselt pobisedes paugutasin siis selle haamriga seal haha, aga sai selle ka korda. Nii et..

Nüüd jääb vaid oodata, et aknad tuleks kunagi novembris, siis saab need vahetatud ja aknapaled ka tehtud. Siis on kõiiiiik. Selle toa remondiga vähemalt.

Reaalselt nii ootan juba, et saaks magamistoa juba sinna kolida. Oma voodi, oh mis luksus..

Tellisin täna uued voodipesud ka, mis oleks sellised tagasihoidlikud ja ei kriiskaks selle seinaga seal ja ei riivaks nii silma. Vaid sellised reaalselt ühte tooni ja helehall, valge ja vist oli üks tumehall ka.. Aga kui jõulud (jah ma julgesin seda sõna juba mainida) tulevad, siis tahaks ka mingit ägedat minimalistliku voodipesu, mis oleks ühte tooni ja mingid kuuse siluetid või ma ei tea, midagi hästi tagasihoidliku noh.. Aga hetkel selliseid asju veel müügil ei ole, nii et peab ootama.

Samuti ma tellisin esimest korda Nextist voodipesu. Seal oli suht hea valik, aga paljud toonid, mis mulle meeldisid, neil oli meie nr nö otsas. Aga.. Ma loodan, et need on mõnusad ja pehmed ka. Kui on, siis kindlasti jään ootama, mis neil enne jõule sinna tulemas on. Kindlasti, tellin sealt veel midagi. Ägedaid köögi tarvikuid ja asju oli kaa seal.. Aga siis ma hakkasin mõtlema, et eee ei, neid ikka võiks lähemalt ja odavamalt tellida 😀 Niigi see arve läks seal juba.. jah.

Nüüd veel toa juurde tulla, siis ma tahaks et poisi voodi kohale tuleks paar riiulit ka, et saaks juturaamatuid sinna panna ja vb mingi öölambi või miskit ka veel. Ja et see sein ei oleks nii tühi. Aga.. lihtne riiul, millele ei jää neid jalgu või asju näha, millel on riiulil sees see auk, kuhu siis seinast kinnitus jääb.. Need olid meeeeeeeeeeega kallid. Ma reaalselt pean riiuli ka ise tegema või laskma isal teha.. Jõhker.

Okei, sain oma heietustega nüüd ühele poole.
Järgmine kord räägin ehk esikust ja vannitoast, sest need saavad vist ennem lõpule kui meie köök..

Aga järgmise korrani. Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s