Renoveerimis päevikud. Kerge update

Uhoh.. Ups nii pikk vahe jälle? Samas.. Kas me oleme üldse üllatunud? Ma ei usu väga.

Mis meil vahepeal siis juhtunud on? Hmm.. Me oleme nüüd 2 kuud ametlikult sees elanud. Omas majas. See on nüüd ametlikult, paberite järgi, ka meie maja. Hihi ..

Huh.. Nii, mis meil siis remondist ka saanud on? Hmm.. Ee.. Meil on veranda soojustatud. Vannituba soojustatud, kipsitud. Nüüd vaja vannituba pahteldada, plaatida, lauad lakke, puitpõrand üle lakkida ja saamegi seal pesemas käia.. NAgu woooow.

Nüüd novembri viimasel nädalavahetusel vahetasime aknaid. Magamistuppa sai uus aken. Kööki saime uue akna, seda tõstsime natuke ringi ka. Ja esik sai valgeks. Meil oli niii kaua seal tuuletõkke plaat, et kui aken ette sai, siis oli niiii veidralt valge seal lihsalt haha 😀

Ja rohkem nagu polegi midagi teinud. Ma ausalt öeldes ei mäleta üldse, millest ma viimati kirjutasin. hihi. Aa okei, rääkisin magamistoas. HUhhh…

Okei.. Peale magamistoa tegime me esiku/verandaga üks-null. Hakkasime, et võtame põranda üles, soojustame selle ära ja siis hiljem vaja seinad maha võtta ja uuesti üles ehitad aja soojustada jne. JAHAH!

Muidugi remondi alguses oli hea arvamus see, et akutrell on sinu sõber. Teised terariistad jäävad ikka meeste kanda eks! Mhmh. Lõpuks oled, et pohh anna siia ma lõikan ise. Nii et .. Seal ma siis olin.. Lõikasin veranda põrandal laudu pooleks, et neid saaks üles võtta ja selle tühjaks teha. Põrand üles võetud, saatsin isale pildi, et mis pidi meil peaksid talad jooksma hakkama jne. Siis isa helistas, et tead.. Lihtsam oleks siis juba seinad ka maha võtta, et vöö vundamendile ja üles ja laagid vahele ja. Ühesõnaga. Läksid seinad ka möödaminnes maha. Siis hakaksime vööd panema. Siis hakaksime laage vahele panema. Ja siis saime tuuletõkke peale panna. Ja siiiiiis alles saime põrandat tegema hakata, sest siis oli seespool piisavalt pime, et saime laserit kasutada ja põranda loodi panna. Õnneks selleks hetkeks tuli meile mu vend ka appi, et sai põranda siuhti maha pandud ja soojustatud.

Siiiiiis oli vannitoa kord. Isa ja meie sugulane, kes ehitusega igapäevaselt palka teenib, tulid meile nädalavahetuseks appi, et vannituba võimalikult kaugele valmis saaks. Isa tegeles keldris veesõlmega, kui sugulane siis karkassi ehitas ja villaga soojustas jne. Ühesõnaga, kui nad minema läksid, olid vannitoas lauad maas, kips seinas, wc pott ja pesumasin paigas.

Tegime ajutise ‘ühenduse’ et majast läheb vesi välja. Saime siis potti ja pesumasinat nii palju kasutada.

Nüüd õnneks septik ka maas, et saame konkreetselt kõike vabalt kasutada.

Nii.. Siiis käisid üks nv meil mu vanemad, kes ehitasid mulle magamistuppa kapp/riiuli. Mis tähendab sain kohvri majandusest lahti. Saime kõik riided siis rippuma ja riiulitesse. Samuti tõi isa meile siis oma kraanikausi. (Nad tellisid endale köögi ja selleks hetkeks oli neil siis uus köök paigas ja vana kraanikauss siis üle). Nii et ma sain siis sellest hetkest nõusid pesta jooksva vee all. Enne seda oli vana hea kausis pesemise viis. Must vesi pange ja pang siis välja. Jeii..

Isa tegi kõik ühendused ära. Ainuke mis siis veel teha jäi, oli boilerile juhe viia, et saaks sooja vett.. Nooo sellega läks meil siin aega. Ilmad aina külmemaks, mis tähendab vesi samuti aina külmemaks. Mu vaesed käed! Lõpuks ma lihtsalt terroriseerisin A’d oma külmade kätega, et ta tegi meile ajutise ühenduse. Ja ma sain oma SOOOOJA vee tuppa!

Nii et lühidalt siis veel kokku võtta: meil on uus esik, osaliselt aknad vahetatud, soe vesi majas, vesi läheb majast välja, vannituba kasutus kõlblik, aga ilma pesemisvõimalusta, maja on meie nimel, internet/telekas on sees, meie oma diivan on kohal. Ehk siis nüüd on juba nii palju oma mööblit siin ja enamus asjad on juba enam-vähem oma koha leidnud, et on täitsa kodune ja hubane siin olla. Ehk siis kodu hakkab vaikselt kodu mõõtu välja võtma 😀

Järgmises postituses räägime siis juba ehk jõuludest. Mwhaha
Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s