Renoveerimis päevikud. Vannituba

Tahaks öelda, et meie vannituba on nüüd valmis.. Agaaaaa ei. See on nii selles mõttes nii valmis, et me saame seal vetsus käia, pesu pesta ja ka ise pesta. Agaaa.. Suht palju on veel teha.

Aga alustame siis kuskilt.. algusest??

Septembri keskel käisid mu isa ja sugulane, meile siin vannituba ehitamas. Enne neid oli siin meil seinad ja muld põrand. Issand, sellele tagasi mõeldes tundub see nii utoopiline nüüd haha 😀

Paraleelselt vannituba tehes, tegi mu isa ka keldris veesõlme. Paigaldas seal boilerit ja miskit tegi veel.

Aga 17 september nemad tulid ja 19 september läksid minema. Selles vahemikus kolisime ka korterit tühjaks. Vähemalt suured asjad kolisime ära. Või noh magamistuba siis. Käisime isa autoga kolimas, sest tal on kärukonks ja käru oli ka kaasas, nii et kasutasime meelsasti seda võimalust ära. Ja see ütlemata võimas ja rahuldav tunne, kui saad lõpuks jälle oma voodis magada. Ületamatu.

Igatahes vannitoa juurde tagasi tulles, siis peale seda kui isa ja sugulane ära läksid, jäi meie kanda seinad ära pahteldada ja põrand üle lihvida ja peitsida. Agaaa.. Üks sein on mul pahteldatud, aga teist seina ei ole me siiani suutnud pahteldada, sest pesumasin ja wc pott on ees. Ehk siis,, härra ütleb, et ta ei jaksa üksi pesumasinat liigutada, aga ometi mina olen suutnud seda üksi eest vinnata. Aga mitte piisavalt palju, et ma sealt tagant pahteldama mahuks.

Peale nende ära minemist oli meil muidugi ajutine lahendus tehtud äravooluga. Ämmal oli projekt esitatud, et saaks septiku siia, aga see alles ootas, et millal septiku poisid siis kinnitavad ja kuupäeva ütlevad. Nüüdseks on see asi ka tehtud.

Nüüd jäi meil siis niipalju, et pesemisosa vajas tegemist. Ehk siis põrandakipsi paigaldust, hüdrotamist, ja siis plaatimist. Isa muretses hüdro pärast kõige rohkem, sest kui tavalist hüdro kasutada, siis ta kuivab päris pikalt. Aga nüüd on tulnud müüki uued asjad, mis kiiremini kuivavad. Me käisime ja ajasime taga, et kust seda leida. Lõpuks saime selle Decorast, aga no selle hind ajas veits nutma haha 😀 Toode, mida taga ajasime oli Kiilto Keramix A+X, kahekomponente hüdroisolatsioonimastiks.

Ehk siis 28 detsember tuli isa siia. Käisime tol päeval veel Viljandis vajalikke ehitusasju ostmas. Seinaplaati, hüdro, vuukimissegu, pahtlit ja pulka, kuhu siis kardin ajutiselt riputada. Sellega läks suht päev pekki ka, et pidime hest poest teise jooksma ja asju taga ajama. Asju, ehk siis hüdrot. Ja nagu mainisin siis selle saime lõpuks decorast. Espakist oli ette tellimisega,,milleks meil aega ei olnud 😀 Ja bauhofist me ei leidnud sellist asja.

Keda huvitab siis bauhofist ostsime nii seina-, kui ka põrandaplaadid. Valisime mõlemad Alaplana nimeliselt tootjalt. Põrandaplaat sai meil ALAPLANA BODO WHITE 60X60CM ja ALAPLANA CIRON WHITE MATE 30X60. Pildilt tundub seinaplaat üliii valge. Aga tegelikult sobivad omavahel hästi kokku. Mis plaatimisel välja tuli, siis tegelikult seinaplaat ei olnud 30X60, see mängis mõned millimeetrid. Isa kui kui põrandaplaate panema hakkas, siis üritas sättida, et vuugivahed kokku jookseks, aga mõnes kohas ei andnud eriti kuhugi nihutada. Aga õnneks see silma riivama ei jää ja jääb üldse vanni taha peitu, nii et.. Kes vaatavad sama plaati, siis teate millega arvestada. Järgmine kord vaataks vb klassi järgi rohkem. Seekord sai poodi sisse astutud ja lihtsalt võetud.

Nii.. 28 õhtul pani isa ikkagi kipsi juba põrandale valmis ja valas juba miskit sinna, et kipsi praod ja asjad kinni saaks.

29 hommikul tegi ta vannitoa hüdroga kokku. Ja siiiiiiis läks terve ülejäänud päev keldrisse. Käisime Põltsamaal decoras mingeid jubinaid ostmas, kus kraanid küljes olid, et kui midagi juhtub siiiis erinevatel asjadel on omad kraanid ja ei pea korraga tervet maja vett kinni keerama, vaid keerad konkreetse asja vee kinni.

Nende jubinate vahetamisega läks konkreetselt nii pikalt aega. Soojavee asjad said suht ruttu, aga külmavee asjadega läks jebimiseks. Lõpuks oli papsil käsi juba läbi nende torude ja asjade keeramisest. Kuskilt koguaeg jäi miskit tilkuma. 27 dets, nad käisid siin koos vanaemaga, et talle ka näidata kus me elame. Siis käis isa korra keldris midagi vaatamas, ja siis tuli välja, et sealt tilgub. Et kui ta meile kraanikaussi pani, siis seal veel ei tilkunud, et see on nüüd siis hakanud suht hiljuti. Vahetas sealt vahelt ühe asja ära, mis ta arvas et oli mõra sisse tulnud, aga see oli tegelikult täiesti terve. Ja siis kui nad seal juba ma ei ta mitmendat korda keerasid ühte ja sama asja lahti ja kinni, siis ma küsisin, et kas sealt vahelt ei tule, kust sa selle jubina ära vahetasid. Ja tuligi välja, et hoopist teine koht oli katki ja sealt vahelt tuli vett, mitte see kust tema taga ajas. Siis ruttu autosse ja jälle Põltsamaa decorasse, et katki olev jubin välja vahetada. (ma konkreetselt ei tea nende asjade nimetusi haha, ma käisin isaga neid ostmas ja aitasin otsida, aga noo selline lühis)

30 detsember, hommikul kui me lõpuks ärkasime oli isal juba üks sein plaaditud, oli otsapidi juba teise seina juures. Õhtuks oli asi juba nii kaugel, et kogu märg ala oli plaaditud ja kuivas.

31 dets, jällegi hommikul kui me ärkasime oli isal juba vuugid tehtud, ootas kuivamist. Ja siis enne kui ta ära läks silikoonis veel nurgad ja asjad ka ära. Mis nõudis sammuti kuivamist, nii et 1 jaanuaril saime me esimest korda oma kodus dušši kasutada 😀 Milline luksus!

Kuidas me siis seni ennast pesime? Noh vana hea saun. Jube tüütu külmal ajal seal pliiti kütta, et sooja vett saada ja siis pool külmas ruumis ennast ruttu pesta eks. Aga kuna meil nüüd kraanikauss köögis, kust sooja vett saab, siis sai pead seal pesta ja käbe muid asju ka solistada. Ja kuna poiss on veel suht väike, siis mahtus ilusti kraanikaussi ära ja sai seal spaa mõnusid nautida.

Aga nüüd lõpuks saan jälle hakata trenni tegema, sest nüüd saab ennast käia kohe puhtaks logistamas hihi. Ooh saab nüüd jõulupraed maha higistatud ahaha 😀

Muidugi vannitoas on veel tegemist küll. Ehk siis pahteldada + lihvida. Siis vaja kruntida ja värvida. Siis vaja laelauad panna + lambid lakke. Siis vaja vann soetada, see paika, sinna segisti. Aga enne seda võiks valamukapi saada ja sinna valamu jaaa segisti ja sinna kohale peegel infrapunapaneel (2in1). Ma arvan, et paneel on suht esimestena mis sinna veel juurde saab, sest noh võiks ikkagi koguaeg soe olla see ruum. Meil on koguaeg vannitoa uks lahti, et õhk ringi liiguks ja soe sees püsiks.

Aga.. Nüüd lõpuks on meie järgmine projekt köök. Ehk siis on varsti lootust, sellest täpsemalt lugeda. Samuti läheb poiss uuest nädalast lasteaeda, ehk saab sellest ka kirjutada, et kuidas seal läheb jne.

Ehk siis järgmise korrani. Teie C.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s